Piekto reizi Rēzeknē notiks īsfilmu kinofestivāls «Open Place»

No 16. līdz 20. augustam Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors", notiks jau V starptautiskais Baltijas valstu īsfilmu kinofestivāls “Open Place”, kas atkal kopā pulcēs kino profesionāļus, jaunos kino meistarus un kino cienītājus. 16. augustā kinofestivāla “Open Place” atklāšana tradicionāli sāksies ar dalībnieku un viesu ierašanos uz sarkanā paklāja, kam sekos festivāla atklāšanas koncerts Latgales vēstniecībā "Gors".

Dokumenti

OPEN Place progamma2017_LV_aug.docx

Lejuplādēt

39.67 KB

Konkursa filmu programmā arī šoreiz piedalīsies 11 Baltijas jūras reģiona valstu filmas, kuras vērtēs starptautiska žūrija (Latvija, Krievija, Somija, Vācija, Igaunija). Festivāls savā piektajā vasarā sagatavojis vairākus patīkamus jauninājumus skatītājiem. Pirmais no tiem – skatītāju ērtībai ir mainīts festivāla konkursa programmas laiks, un konkursa īsfilmas būs skatāmas pēcpusdienās – 17., 18. un 19. augustā no plkst. 16.00 līdz 19.00. Kā ierasts, pirms seansiem būs tikšanās ar filmu veidotājiem. Vēl viens jaunums – divas ārpuskonkursa īsfilmu programmas. Meksikāņu režisoru veikumu piedāvās programma “Fokusā – Meksika”, bet Latvijas Kultūras akadēmijas studentu filmu maratons notiks sestdien un noslēgsies ar diskusiju par kino izglītības iespējām un kinoindustrijas attīstības tendencēm Latvijā un pasaulē.

Patīkams pārsteigums skatītājiem būs arī pagājušā gada vasarā Rēzeknē uzņemtās īsfilmas – mūsdienu piedzīvojumu komēdijas – “Reiz Rēzeknē” pirmizrāde 18. augusta vakarā. Filmu veidojusi starptautiska komanda: režisors Aleksandrs Baršaks (Krievija), galvenais operators Aleksandrs Grebņevs (Latvija), mākslinieces Paraskeva Deikina un Viktorija Zaiceva (Latvija). Aizraujošajā stāstā par leģendām vītā Rēzeknes pilskalna slēpto bagātību medniekiem  filmējušies gan pazīstami Latvijas un Krievijas aktieri Jelizaveta Arzamasova, Edijs Zalaks, Andris Bulis, Arnis Līcītis, Sarmīte Rubule, gan rēzeknieši – Andris Ušpelis, Guntra Kuzmina un citi.

Kā ierasts, skatītāji varēs baudīt arī vairākas jaunākās ārpuskonkursa pilnmetrāžas filmas (“Sapņu zivs”, “Laika valdnieks” u.c.), kā arī romantiskos kino un mūzikas vakarus uz "Gors" Jumta terases (“Atmiņas par nākotni”, “Smalkās aprindas”).

Festivāla programmā paredzētas arī tikšanās ar Krievijas kino režisoriem un aktieriem Rēzeknes Nacionālo biedrību  kultūras namā – 17. augustā radošajā vakarā piedalīsies Anastasija Deņisova, Svetlana Ņemoļajeva, Grigorijs Gladkovs, Naiļs Gimadejevs, Evklids Kjurdzidis, bet 19. augustā – Nataļja Jegorova, Ivans Dubrovskis, Eds Šuļževskis, Anatolijs Žuravļovs un Jekaterina Volkova.  Teātra cienītājiem Latgales vēstniecībā "Gors" 17. augustā komēdiju “Draugi” pēc Jasminas Rezā lugas motīviem Jūlijas Meņšovas iestudējumā piedāvās teātris “Antrepriza” (Krievija), bet 19. augustā koncertizrādi “Savējiem” – populārais kino un teātra aktieris Jurijs Stojanovs (Krievija).

20. augustā izskanēs kinofestivāla “Open Place” noslēguma koncerts, kurā arī uzzināsim īsfilmu konkursa uzvarētājus. Festivāla “Open Place” žūrija konkursa īsfilmas vērtēs 6 nominācijās: festivāla Grand Prix, labākā aktrise, labākais aktieris, labākais režisors, labākais scenārijs un labākais operators. Tradicionāli Rēzeknes pilsētas dome pasniegs arī festivāla speciālbalvu.

Pagājušajā gadā īsfilmu konkursam kopumā bija pieteiktas 381 filmas, no kurām konkursa skatē žūrija vērtēja 25 īsmetrāžas filmas no 11 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Islandes, Norvēģijas, Polijas, Krievijas un Zviedrijas. Īsfilmu kinofestivāla “Open Place 2016” "Grand Prix" ieguva īsfilma “Māsas” (rež. Nataša Merkulova, 2016, Krievija).

Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls “Open Place” Rēzeknē aizsākās 2013. gadā ar mērķi popularizēt un sekmēt Eiropas un Latvijas kinematogrāfa attīstību, rosināt jaunu un talantīgu kino nozares profesionāļu pieredzes apmaiņu un sadarbību, kā arī veicināt Rēzeknes atpazīstamību. Festivālu rīko Rēzeknes pilsētas dome un pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” sadarbībā ar nevalstisko organizāciju kinoindustrijas attīstībai “Blagaja vestj” (Krievija). Kinofestivāla starptautiskās organizācijas komitejas priekšsēdētājs – Sergejs Novožilovs.

Vairāk informācijas openplace.lv.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti