«Paradīze 89» pasaules pirmizrādi piedzīvos starptautiskā kinofestivālā Zviedrijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Režisores Madaras Dišleres piedzīvojumu filma visu laiku bērniem “Paradīze 89” iekļauta divu pasaulē atzītu kino festivālu programmā. Filma starptautisku pirmizrādi piedzīvos 19.martā bērnu un jauniešu filmu festivālā "BUFF International Film Festival", kas kopš 1984.gada norisinās Zviedrijā, Malmē.

Savukārt 26. aprīlī pašmāju kinostāsts par četru meiteņu piedzīvojumiem Baltijas vasarā startēs "Kristiansand International Children's Film Festiva"l Norvēģijā.

“Dalība šāda mēroga festivālos mums – latviešu filmu veidotājiem ir ļoti nozīmīga, jo apliecina, ka Latvijā tapušas filmas ir kvalitatīvas un interesantas ne tikai pašmāju, bet arī plašākai auditorijai. Šis ir lielisks veids, kā nest Latvijas vārdu pasaulē, un man kā režisorei “Paradīze 89” iekļūšana abu filmu festivālu programmā ir spēcīgs motivātors aktīvi turpināt darbu. Piedaloties šajos pasaulē atzītajos festivālos, ceram, ka filma aizraus arī ārzemju bērnus un ļaus tuvāk iepazīt emocijām apvīto Latvijas valsts vēsturi,” stāsta filmas režisore Madara Dišlere.

Filma “Paradīze 89”, kas stāsta par četru meiteņu piedzīvojumiem laukos “Baltijas ceļa” vasarā, pie kino skatītājiem visā Latvijā nonāks 23.februārī. Filmas scenārijs tapis, balstoties uz režisores bērnības atmiņām, un tās mērķis ir raisīt atmiņas 80. gadu bērnos un viņu vecākos, kā arī rosināt diskusijas starp paaudzēm – par Atmodas laika Latviju, par brīvību un par vasaru, pēc kuras viss bija citādi. Filma ir Latvijas un Vācijas producentu kopražojums un viena no programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" filmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti