Par labākās Eiropas filmas titulu šogad sacentīsies piecas spēlfilmas

9. novembrī paziņoti 2021. gada Eiropas Kinoakadēmijas balvas nominanti astoņās kategorijās. Par labākās Eiropas filmas titulu sacentīsies piecas spēlfilmas.

Starp balvu pretendentiem izceļamas trīs lentes, kas katra izpelnījusies četras nominācijas – ar Kannu festivāla "Zelta palmas zaru" godalgotā franču režisores Žulijas Dikurno filma "Titane", Bosnijas režisores Jasmilas Žbaničas lente "Quo Vadis, Aida?" un "oskarotais" franču režisora Floriana Zellera darbs "The Father". Labākās Eiropas filmas kategorijā bez jau minētajām filmām nominētas arī somu režisora Juho Kosmanena filma "Compartment No. 6" un itāļu režisora Paolo Sorentino lente "The Hand of God".

Eiropas Kinoakadēmijas balvas nominanti

Labākais Eiropas scenārija autors

  • Radu Jude ("Bad Luck Banging or Loony Porn"
  • Paolo Sorrentino ("The Hand of God")
  • Joachim Trier & Eskil Vogt ("The Worst Person in The World")
  • Jasmila Žbanić ("Quo Vadis, Aida?")
  • Florian Zeller & Christopher Hampton ("The Father")

Labākais Eiropas aktieris

  • Yuriy Borisov ("Compartment No. 6")
  • Anthony Hopkins ("The Father")
  • Vincent Lindon ("Titane)
  • Tahar Rahim ("The Mauritanian")
  • Franz Rogowski ("Great Freedom")

Labākā Eiropas aktrise

  • Jasna Đuričić ("Quo Vadis, Aida?")
  • Seidi Haarla ("Compartment No. 6")
  • Carey Mulligan ("Promising Young Woman")
  • Renate Reinsve ("The Worst Person In The World")
  • Agathe Rousselle ("Titane")

Labākais Eiropas režisors

  • Julia Ducournau ("Titane")
  • Radu Jude ("Bad Luck Banging or Loony Porn")
  • Paolo Sorrentino ("The Hand of God")
  • Jasmila Žbanić ("Quo Vadis, Aida?")
  • Florian Zeller ("The Father")

Labākā Eiropas komēdija

  • "Ninjababy" (Yngvild Sve Flikke)
  • "The Morning After" (Méliane Marcaggi)
  • "The People Upstairs" (Cesc Gay)

Labākā Eiropas pilnmetrāžas animācijas filma

  • "Even Mice Belong In Heaven" (Denisa Grimmová & Jan Bubeníček)
  • "Flee" (Jonas Poher Rasmussen)
  • "The Ape Star" (Linda Hambäck)
  • "Where is Anne Frank" (Ari Folman)
  • "Wolfwalkers" (Tomm Moore & Ross Stewart)

Labākā Eiropas dokumentālā filma

  • "Babi Yar. Context" (Sergei Loznitsa)
  • "Flee" (Jonas Poher Rasmussen)
  • "Mr Bachmann and His Class" (Maria Speth)
  • "The Most Beautiful Boy In The World" (Kristina Lindström & Kristian Petri)

Labākā Eiropas filma

  • "Compartment No. 6" (Juho Kuosmanen)
  • "Quo Vadis, Aida?" (Jasmila Žbanić)
  • "The Father" (Florian Zeller)
  • "The Hand Of God" (Paolo Sorrentino)
  • "Titane" (Julia Ducournau)

Jau iepriekš bija zināmi balvas nominanti labākās animācijas īsfilmas kategorijā, kā arī FIPRESCI specbalvas nominanti. Pilns nominantu saraksts pieejams balvas mājaslapā.

Balvas nominantus paziņo Eiropas Kinoakadēmija, un laureātus nosaka vairāk nekā 4100 akadēmijas biedru balsojums. 34. Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija notiks 11. decembrī Berlīnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt