Pabeigta otrā Latvijas simtgades filma «Ievainotais jātnieks»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pabeigta otrā Latvijas simtgades programmas filma "Ievainotais jātnieks". Ar filmu par Brīvības pieminekļa celtniecību Nacionālais kino centrs turpinās 16 valsts simtgadei veltītā cikla filmu izrādīšanu visā Latvijā. Monumentālā tautas nacionālās apziņas simbolā tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brīvības pieminekļa autora 130. dzimšanas dienu.      

Scenārija autores, režisores un producentes Ilonas Brūveres pilnmetrāžas dokumentālā spēlfilma „Ievainotais jātnieks” balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentācijas materiāliem, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, ieskicējot kultūras un mākslas personības un tā laika ideālus.

Īpaša sižeta līnija veltīta tēlnieku Kārļa Zāles un Teodora Zaļkalna sarakstei un Brīvības pieminekļa metu konkursa norisei, kas izraisa nesaskaņas  mākslinieku vidū un vieno latviešus ziedot naudu pieminekļa celtniecībai. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai, kuru filmā atveido Valmieras teātra aktieris Imants Strads.

Filmas konsultante ir mākslas zinātniece Ingrīda Burāne. Komponists - Ēriks Ešenvalds. Filmas režisore Ilona Brūvere ir dokumentālās spēlfilmas žanra aizsācēja Latvijā, strādājusi arī kā redaktore un žurnāliste televīzijā un presē, pazīstama kā sabiedrisko attiecību vadītāja, Rīgas svētku ceremoniju autore. Kinooperatore - Elīna Bandēna. Tandēms par dokumentālo spēlfilmu „Tapieris” Nacionālās kinobalvas konkursā ieguva sešas profesionālās nominācijas, bet filma „Versija Vera” saņēmusi Nacionālo kino balvu „Lielais Kristaps” par režisora un operatora darbu.

„Ievainotais jātnieks” ir filmu studijas „Kinolats” un Brūveres jaunākā filma, uzņemta Rīgā un Florencē, piemērojot filmēšanas vietas tēlnieka Kārļa Zāles darbnīcu atmosfērai. Dokumentālais filmas materiāls piedāvā unikālus Brīvības pieminekļa kadrus, pirmizrāde plānota Rīgā un septiņās lielākajās Latvijas pilsētās šī gada oktobrī.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti