Noskaties filmu «Melānijas hronika»!

Latvijas Televīzijas Lāčplēša dienas īpašajā programmā bija skatāma režisora Viestura Kairiša un studijas “Mistrus Media” spēlfilma “Melānijas hronika”. Lsm.lv un Replay.lv piedāvā filmu skatīties Latvijas teritorijā vēl septiņas dienas pēc tās televīzijas pirmizrādes.

Režisora Kairiša filma uzņemta pēc rakstnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem. Filmēšana notika Latvijā (Rīgā, Bikstos, Pasienē, Rēzeknē) un Somijā, Karēlijā, kur tika uzņemtas Sibīrijas ainas. Lomās: Sabīne Timoteo, Edvīns Mekšs, Ivars Krasts, Guna Zariņa, Maija Doveika, Viktors Nemets, Ervīns Leders, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa, Astrīda Kairiša, Evija Rudzīte.

Filma „Melānijas hronika” nominēta Nacionālajai kino balvai „Lielais Kristaps” 12 dažādās kategorijās – labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākais scenārijs un režija (Viesturs Kairišs), labākais operatora darbs (Gints Bērziņš), labākā aktrise (Sabīne Timoteo), labākā aktrise otrā plāna lomā (Baiba Broka, Guna Zariņa, Lilita Ozoliņa), labākais mākslinieka un kostīmu mākslinieka darbs (Ieva Jurjāne), labākais grims (Mari Vālasranta un Maija Gundare), labākā skaņu režija (Aleksandrs Vaicahovskis un Roberts Slezaks).

“Ir pagājis gads kopš filmas pirmizrādes, un filmu Latvijā noskatījušies vairāk nekā 80 000 skatītāju. Mēs esam gandarīti par filmai un tās veidotājiem izrādīto atzinību un to, ka šis Latvijas vēstures stāsts izskan pasaulē,” saka filmas producente Inese Boka-Grūbe.

Filma „Melānijas hronika” ir veidota filmu studijā „Mistrus Media” ar Nacionālā Kino centra atbalstu, filma ir Latvijas, Somijas un Čehijas kopražojums.

5 komentāri
Monta Radionova
Paldies par paveikto darbu. Esmu lasījusi grāmatu gadus 20 atpakaļ, ir fragmenti ko atceros vēl tagad. Noskatijos filmu un nezinu vai varēšu teikt to pašu. Šis tas pietrūka.
Gints Tomsons
režisors sevi , nevis M.Vanagu parāda.viņam nav ne jausmas par elles traģiku.filma ir blefs.
Ainārs Bušs
Filmā nav patiesa valodas lietošana. Tajā laikā krieviski prata labi ja 1 no 10, nevis otrādāk. Tāpēc smieklīgi paliek skati kur latvieši jau izpilda pavēles nezinot to jēgu. Tāpat arī murgos cilvēks runā dzimtajā valodā, nevis krieviski. Vispār 11. novembris ir valsti apliecinoši svētki, kuros svin Latvijas uzvaru un piemin tās izcīnītājus, nevis nomācošu padošanos...
Uldis Mākulis
Filmas aprakstā ir ieviesusies kļūda. FILMA NAV FILMĒTA Krievijas teritorijā. Tās filmēšana norisinājās Somijā, Karēlijā. Jā, un vai nav iespēja tomēr šo filmu demonstrēt BEZ REKLĀMĀM. Varbūt tomēr ir iespēja RAST JAUNU PRECEDENTU!
Uldis Mākulis
PALDIES par LABOJUMU!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti