Nosauc Eiropas Kinoakadēmijas balvas nominantus un pirmos uzvarētājus

Sestdien Seviļas Eiropas filmu festivālā Eiropas Kinoakadēmija un EFA Productions nosaukusi filmas, kas pretendēs uz uzvaru 27. Eiropas Kinoakadēmijas balvā.

Paredzams, ka uzvarētāji un balvu īpašnieki taps zināmi 13.decembrī Eiropas kultūras galvaspilsētā Rīgā. Tieši Latvijas galvaspilsētā notiks Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija.

Par nominētajām filmām, nosakot uzvarētājus, balsos vairāk nekā 3000 Eiropas Kinoakadēmijas biedru.

Taču jau nolemts, ka Kinoakadēmijas balvu kā 2014.gada Eiropas operators saņems Luks Žals un Rišards Lenčkevskis ("Ida"). Par Eiropas montāžas režisoru nosaukta Žustīne Raita ("Loke"), par Eiropas filmu mākslinieku - Klauss Rūdolfs Amlers ("Tumšā ieleja"). Visbeidzot, Eiropas kostīmu mākslinieka balvu ir ieguvusi Nataša Kērtisa - Nosa ("Tumšā ieleja"), par Eiropas komponista - Mika Levi ("Manā ādā"), savukārt Eiropas filmu skaņu režisoru - Joahims Sandstrēms ("Starred Up").

Nomināciju saraksts:

Eiropas filma

"Force Majeure" (režisors Rubens Ostlunds)
"Ida" (Pāvels Pavļikovskis)
"Leviatāns" (Andrejs Zvjagincevs)
"Nimfomāne" (Larss fon Trīrs)
"Ziemas miegs" (Nuri Bilga Ceilans)

Eiropas komēdija

"Karmina & Amen" (Pako Leons)
"Mafija nogalina tikai vasarās" (Pjerfrančesko Diliberto)
"Le Week - End" (Rodžers Mičels)

Eiropas režisors

Nuri Bilga Ceilans ("Ziemas miegs")
Stīvens Naits ("Loke")
Pāvels Pavļikovskis ("Ida")
Paolo Virzi ("Cilvēku kapitāls")
Andrejs Zvjagincevs ("Leviatāns")
Rubens Ostlunds ("Force Majeure")

Eiropas aktrise

Mariana Alvaresa ("Ievainotā")
Valērija Bruni Tadeski ("Cilvēku kapitāls")
Mariona Kotiljāra ("Divas dienas, viena nakts")
Šarlote Geinsbūra ("Nimfomāne")
Agate Kuleša ("Ida")
Agate Trezebuhovska ("Ida")
 
Eiropas aktieris

Brendans Glīsons ("Golgāta")
Toms Hārdijs ("Loke")
Aleksejs Serebrjakovs ("Leviatāns")
Stelans Skarsgārds ("Nimfomāne")
Timotijs Spals ("Misters Tērners")

Eiropas scenārists

Nuri Bilge Ceilans, Ebru Ceilana ("Ziemas miegs")
Žans Pjērs Dardēns, Luks Dardēns ("Divas dienas, viena nakts")
Stīvens Naits ("Loke")
Pāvels Pavļikovskis, Rebeka Lenkjevica ("Ida")
Andrejs Zvjagincevs, Oļegs Ņegins ("Leviatāns")

Eiropas atklājums

"71" (režisors Jans Demanžs)
"Ballīšu meitene" (Marija Amačokeli, Klēra Burgēra, Samuels Tīss)
"10 000 km" (Karloss Markess Marsē)
"Cilts" (Miroslavs Slabošpickis)
"Ievainotā" (Fernando Franko)

Eiropas dokumentālā filma

"Pareizais vardarbības apjoms" (Jons Bangs Karlsens)
"Pasaules valdnieks" (Marks Bauders)
"Par vīriem un kariem" (Lorāns Bekuē Renārs)
"Sacro Gra" (Džanfranko Rosi)
"Gaidot augustu" (Teodora Anna Mihai)
"Mēs nākam kā draugi"

Eiropas animācijas filma

"Džeks un dzeguzes sirds" (Matjē Malzjē, Stefans Berla)
"Pazudušo skudru ieleja" (Helēna Žiro, Tomašs Sabo)
"Laimes māksla" (Alesandro Raks)

Eiropas īsfilma

Kopumā 15 filmas. Ar tām, kā arī pārējām nominācijām var iepazīties Eiropas Kinoakadēmijas mājaslapā šeit

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti