NKC rīko filmu projektu prezentāciju «Splendid Palace»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Nacionālais kino centrs kinoteātrī "Splendid Palace" šonedēļ rīkos filmu projektu prezentācijas. 21. martā tiks izrādīti animācijas un dokumentālo filmu projekti, bet ceturtdien, 24. martā, - spēlfilmu projekti.

Kā uzsver NKC pārstāve Kristīne Matīsa, filmu ražošanas projektu konkurss ir gada svarīgākais notikums Latvijas filmu nozares finansējuma apritē, galvenais starta punkts jaunu filmu uzņemšanas sākumam. Animācijas filmu projektu prezentācija sāksies plkst. 9, bet dokumentālo - ap plkst. 11. Katram projektam prezentācijai paredzētas 15 minūtes, taču, tā kā dokumentalo filmu projekti ir 19, prezentācijas noslēgsies ap plkst. 17.30.

Kristīne Matīsa par filmu projektu publisko prezentāciju
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Dokumenti

Spēlfilmu projektu prezentācija 24. martā

Lejuplādēt

190.75 KB

Dokumentālo filmu projektu prezentācija 21. martā

Lejuplādēt

278.81 KB

Animācijas filmu projektu prezentācija 21. martā

Lejuplādēt

265.95 KB

Projektu publiskā prezentācija ir konkursa otrā kārta, kurā režisori un producenti NKC ekspertu komisijai izklāsta savas filmas ieceri; projektu prezentācijas var klausīties jebkurš interesents. Animācijas filmu projektus vērtēs eksperti Anna Veilande Kustikova, Bruno Aščuks un NKC pārstāve Kristīne Matīsa, spēlfilmu projektus – Pēteris Krilovs, Atis Amoliņš un NKC pārstāvis Uldis Dimiševskis, dokumentālo filmu projektus – Daira Āboliņa, Andris Gauja un NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Jau otro gadu projektu vērtēšanā piedalās arī īpaši pieaicināti sabiedrības pārstāvji, kas izsaka viedokli par projektu aktualitāti un nozīmību Latvijas filmu skatītājiem. Šogad NKC konkursā konsultatīvie pārstāvji ir LTV kultūras raidījumu satura redaktore Gunta Sloga (izvirzījusi Latvijas Žurnālistu asociācija), sociālantropoloģe Aivita Putniņa (izvirzījusi Latvijas Universitātes Antropoloģijas katedra), kinoblogere un LKA studente Dārta Ceriņa (izvirzījis kinoteātris "Splendid Palace"), "Forum Cinemas" Filmu izplatīšanas nodaļas vadītāja Ilze Roķe (filmu izplatītāju pārstāve).

Projektu pieņemšana Nacionālā kino centra (NKC) izsludinātajā 2016. gada filmu ražošanas projektu konkursā noslēdzās 29. februārī. Konkursam tika iesniegti pavisam 44 projekti – 12 spēlfilmas, 10 animācijas filmas un 22 dokumentālās filmas, pieejamā finansējuma apjoms atļauj un konkursa nolikums paredz šajā konkursā atbalstīt aptuveni divas jaunas pilnmetrāžas spēlfilmas, četras animācijas filmas un sešas dokumentālās filmas.

Konkursa finansējums ir 2 054 922 eiro, no kura animācijas filmu projektiem ir pieejami 501 531 eiro (52 % no pieprasītā 958 017 eiro), dokumentālo filmu projektiem 392 502 eiro (48 % no pieprasītā 815 664 eiro) un spēlfilmu projektiem 1 160 889 eiro (30 % no pieprasītā 3 927 384 eiro).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti