Nila Skapāna animācijas filma «Marsietis» starptautisku pirmizrādi piedzīvo Londonā

Nila Skapāna jaunākā animācijas filma "Marsietis" sāk savu ceļu pie skatītājiem ārpus Latvijas -  starptautisko pirmizrādi tā piedzīvo 15. oktobrī Lielbritānijā, Londonas Starptautiskajā filmu festivālā (BIFF), kas norisinās no 7. līdz 18. oktobrim. Filma iekļauta programmā, kas paredzēta pašiem mazākajiem skatītājiem, un ir tik pieprasīta, ka lielā kinoteātra zāle ir izpārdota jau piecas dienas pirms  seansa, lsm.lv pavēstīja studijas "Lokomotīve" pārstāve Liene Ančupāne.

Nila Skapāna animācijas filma bērniem "Marsietis" ir trešais režisora kopdarbs ar studiju "Lokomotīve" un producentu Robertu Vinovski. Kā jau ierasts, arī šīs filmas mērķauditorija ir jaunākā vecuma bērni.

"Tas ir fantastikas un piedzīvojumu žanra stāsts maziem bērniem. Stāsts par to, kā citplanētietis nolaupa kādu puišeli, un par to, kā tas ir – būt rotaļlietai," stāsta režisors. "Kāds puišelis tiek pie jaunas mantiņas – marsieša lidojošajā šķīvītī -, un tad notiek piedzīvojums. Var jau būt, ka tā ir tikai fantāzija, bet varbūt arī ne. Filma veidota kā īsts piedzīvojumu action, kurā Zemes iemītnieks cīnās ar marsiešiem, tikai tas viss, protams, rotaļu un humora mērcē, bez vardarbības un citām nejaukām lietām."

"Filma veidota plastilīna leļļu animācijas tehnikā - liela daļa notikumu norisinās uz kādas citas, nezināmas un neparastas planētas, kuru apdzīvo tikpat neparastas būtnes – rotaļlietmarsieši -, un plastilīns ir pateicīgs materiāls, kā šos tēlus un notikumus aizraujoši atveidot," turpina Skapāns.

Londonas Starptautiskais filmu festivāls ir viens no starptautiski nozīmīgākajiem filmu nozares pasākumiem, ko apmeklē gan filmu režisori un producenti, gan izplatītāji un masu mediju pārstāvji. Izvēloties savu filmu programmu, festivāls lielu uzmanību velta gan  meklējumiem radošā ziņā, gan saturiskajam redzējumam par dažādām bērnu un jauniešu auditorijai būtiskām tēmām.

Nacionālo pirmizrādi Nila Skapāna jaunākā filma "Marsietis" piedzīvoja 4. maijā, Nacionālā kino centra (NKC) rīkotajā Latvijas filmu maratonā.

Savās pēdējo gadu filmās "Kaķis maisā" (2013) un "Es gribu redzēt rūķīšus" (2012) Nils Skapāns pievērš bērnu un vecāku uzmanību būtiskiem dzīves jautājumiem par atbildību, iejūtību un savstarpēju sapratni, radot atraktīvus un mazo auditorijai viegli uztveramus stāstus. "Kaķis maisā" atgādina, ka esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām, savukārt filma "Es gribu redzēt rūķīšus" lika domāt par to, kā integrēt sabiedrībā cilvēkus ar īpašām vajadzībām.

Šobrīd Nils Skapāns studijā "Lokomotīve" strādā pie NKC atbalstītas filmas "Brilles", kurā māsai un brālim smilšukastē paveras vārti uz pavisam neparastu pasauli, un viss tikai tāpēc, ka vecmāmiņai ir burvju poga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti