Nākamnedēļ pirmizrādi piedzīvos filma «Kurts Fridrihsons»

11. oktobrī kinoteātrī “Splendid Palace” notiks režisores Dzintras Gekas dokumentālās filmas “Kurts Fridrihsons” pirmizrāde. 

Pēc filmas pirmizrādes no 12. oktobra Kurta Fridrihsona unikālais dzīvesstāsts tiks šķetināts uz lielajiem ekrāniem visā Latvijā, tostarp arī “Kino Citadele” un “K Suns”, informēja filmas veidotāji. Seansi ārpus Rīgas plānoti 12. oktobrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” plkst. 14.00 un Liepājas Latviešu biedrības namā plkst. 16.00. Talsu kinoteātrī “Auseklis” filmu demonstrēs 14. oktobrī plkst. 18.30. 15. oktobrī plkst. 18.00 “Kurts Fridrihsons” aizceļos pie skatītājiem Latgales vēstniecībā “Gors”, savukārt 17. oktobrī plkst. 18.00 to demonstrēs Ventspils kultūras centrā. “Kurts Fridrihsons” ir iekļauts arī Madonas kinoteātra “Vidzeme”, Valmieras “Kino Gaisma” un Daugavpils kino “SilverScreen” repertuārā. Ar projekta “Kinopunkts” starpniecību Gundegas Repšes stāsts par Kurtu Fridrihsonu nonāks arī pie skatītājiem vairāk nekā 60 Latvijas pilsētu un novadu kultūras namos.

Filma “Kurts Fridrihsons” tapusi Nacionālā kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Filmas scenārija autore Gundega Repše par Kurtu Fridrihsonu stāsta: “Viņa personības izstarojums ir pat pāraudzis viņa mākslas nozīmību. Jo nepakļāvīgu un vienlaikus mākslā spilgtu cilvēku padomju Latvijā nebija daudz. Kā brēcošs kontrasts padomju dzīves īstenībai bija šarms un vieglums, ko Fridrihsons nesa sev līdzi no pirmskara civilizētās Eiropas un brīvās, pazaudētās  Latvijas. Viņš bija paraugs un iedvesmas impulss daudziem cilvēkiem, kuru garīgā pasaule negribēja pieņemt pastāvošo sistēmu. Visu dzīvi, ne tikai labi zināmās "Franču grupas" periodā. Oficiāli pieklusināts, bet sava laika sabiedrībā ļoti populārs.”

Filma “Kurts Fridrihsons” veidota studijā “Sibīrijas bērni”. Režisore un producente Dzintra Geka, scenārija autore Gundega Repše, operators Viktors Grībermans. Kurta Fridrihsona lomā Tālivaldis Lasmanis. Filmā atskaņoti Gustava Fridrihsona un Pētera Vaska skaņdarbi. Filma par Kurtu Fridrihsonu tapusi trīs gadu garumā – no 2015. līdz 2018. gada septembrim. Filmēts septiņās valstīs, Francijā pat divas reizes. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti