Nacionālajā bibliotēkā - Kultūras akadēmijas studentu filmu parāde

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē 22. martā plkst. 18 notiks Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studentu dokumentālo filmu parāde “Trīs stāsti par…”, lsm.lv pavēstīja bibliotēkas pārstāvis Augusts Zilberts.

Filmu parādē tiks izrādīta filma “Mēness nogurdinātais” (2015, rež. Dace Pūce), “Rokpelnis” (2015, rež. Arturs Hnikins) un “Laiks ir uzvarējis” (2015, rež. Dāvis Dreimanis). Pirms filmām apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar filmu tapšanas procesu no režisoru skatupunkta, kā arī uzzināt, kādas ir LNB Audiovizuālās lasītavas iespējas.

Visas trīs filmas pievēršas radošām personībām un viņu karjeras ciklam – sākot no sākumpunkta, uzplaukuma un mākslinieciskajām virsotnēm un turpinot ar radošo lūzuma punktu, kritieniem un atgriešanos pie mākslas un jaunrades. Uzmanības centrā mākslinieks Rauls Zitmanis, dzejnieks Jānis Rokpelnis, mūziķi Helvijs Fiņķis un Ģirts Rozentāls.

Filma “Mēness nogurdinātais” ir dokumentāls stāsts par mazpazīstamu, taču ļoti spilgtu latviešu gleznotāju Raulu Zitmani (1959–2015). Filmas naratīvu veido intervija ar mākslinieku, viņam atklājot savu neordināro dzīves stāstu – skola, studijas, narkomānija, nokļūšana cietumā, līdz beidzot smaga slimība, kuras dēļ mūža pēdējie gadi tiek pavadīti ratiņkrēslā. Raula Zitmaņa stāsts ir ļoti atklāts, skarbs, pat biedējošs, tādēļ skatītājos rosina spēcīgu līdzpārdzīvojumu.

“Rokpelnis” ir dokumentāla portretfilma par latviešu dzejnieku Jāni Rokpelni, kinematogrāfiski ieskicējot viņa radošās un ikdienas dzīves duālismu.

Savukārt filma “Laiks ir uzvarējis” ir stāsts par divu paaudžu mūziķiem – hiphopa veterānu Ozolu jeb Ģirtu Rozentālu un Fiņķi – repa pasaules jaunpienācēju. Pirmais gadsimtu mijā kļuvis par vienu no spilgtākajām pašmāju alternatīvās popmūzikas zvaigznēm un jau teju dekādi mūziku uztver vien kā blakus nodarbi. Otrs sper pirmos soļus, lai kļūtu par nākamo žanra ikonu.

4. aprīlī plkst. 18 LNB un LKA filmu izrādīšanas sadarbības projekta ietvaros paredzētas arī trīs jauno autoru spēlfilmu demonstrācijas.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti