Miris mākslinieks, kinopilsētas «Cinevilla» veidotājs Milbrets

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Aizsaulē devies mākslinieks un scenogrāfs Mārtiņš Milbrets, kurš veidojis arī kinopilsētu „Cinevilla”, informēja Latvijas Kinematogrāfistu savienībā.

Milbrets veidojis scenogrāfiju 11 spēlfilmām (“Baiga vasara”, “Rīgas sargi”,”Rūdolfa mantojums“, “Sapņu komanda 1935”, “Džimlai rūdi rallallā”, “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” un citām),  daudziem televīzijs seriāliem, 13 teātru izrādēm, galvenokārt Nacionālajā un Dailes teātrī, vairākiem dziesmu svētku uzvedumiem, Rīgas svētku pasākumiem Daugavas krastmalā, neskaitāmiem korporatīvajiem pasākumiem, veidojis māksliniecisko dizainu izstāžu stendiem, reklāmas un mūzikas klipiem, strādājis vairākos ārvalstu filmu projektos, kas uzņemti Latvijā un arī citās valstīs.

“Viņa iegūtā metālmākslinieka izglītība Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā 1984. gadā un Igaunijas Valsts mākslas institūtā 1988. gadā, nemitīgā pašizglītošanās un pieredzes uzkrājums nosaka radošā darba kvalitātes līmeni, drosmi un spēju izmantot komplicētas tehnoloģijas, sarežģītus tehniskus risinājumus.

Ja kāds īpaši grūts uzdevums, tika aicināts Mārtiņš, kurš izdomās, izdarīs, uz kuru var paļauties. Mārtiņš var visu!

 Un mākslinieciski augstvērtīgi ar teicamu telpiskuma izjūtu, koloristiku, dramaturģijas izpratni. Strādāts daudz - ar milzīgu degsmi, atdevi un enerģiju,” raksta Milbreta kolēģi.

Pēc rotu izveidošanas leģendārajam rokoperas „Lāčplēsis” uzvedumam 1988. gadā viņš pievērsies scenogrāfijai. 

Lielākais darbs, kurš ilga četru gadu garumā - kinopilsētas „Cinevilla” projektēšana un uzbūve filmas „Rīgas sargi” uzņemšanai staignajā Tukuma novada Slampes pagasta Praviņu pakalnā. Tur izrakta „Daugava”, uzbūvēta Rīgas 20. gadsimta sākuma krastmala ar tramvaju, tiltiem, dzelzceļa posms, Pārdaugava. Vēlāk piebūvētas „Rūdolfa mantojuma” lauku mājas un veiktas pārbūves citu filmu filmēšanas vajadzībām. Mārtiņš Milbrets ir šī vides objekta galvenais autors un mākslinieks. 

Atvadīšanās no mākslinieka notiks trešdien, 27. februārī, plkst.14 Rīgas Kristus Karaļa katoļu baznīcā Rīgā, Meža prospektā 86.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti