Mākslinieks Arnis Balčus prezentēs jaunu grāmatu par Uzvaras parku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

1.decembrī plkst.18 grāmatnīcā "Robert's Books" Vācijas neatkarīgā izdevniecība "Brave Books" sadarbībā ar mūsdienu kultūras centru "KultKom" prezentēs fotomākslinieka Arņa Balčus grāmatu "Uzvaras parks".

Kā aģentūru LETA informēja pats mākslinieks, grāmatas centrā ir latviešu sabiedrībai neērti temati, tostarp valsts vēsture, politika, krievu un latviešu attiecības, un tās fonā ir pretrunīgais Uzvaras parks Rīgā.

Būtiska nozīme ir arī fotogrāmatas iekārtojumam un dizainam, ko radījis Berlīnē dzīvojošais lietuviešu mākslinieks Toms Mrazausks.

"Izdevuma vizuālais un funkcionālais izpildījumus ir izaicinošs un neērts, tāpat kā projektā skartās tēmas, savukārt attēlu secīgums, ko raksturo nelineārais naratīvs, sasaucas ar to pretrunīgo pasauli, ko reprezentē Uzvaras parks," skaidroja Balčus.

Balčus pazīstams kā mākslinieks, kuru interesē problemātiski jautājumi, kas skar personisko un kolektīvo identitāti, atmiņas un vēsturi. Projektu "Uzvaras parks" mākslinieks sāka 2008.gadā, kad viņš savā radošajā darbībā pievērsa uzmanību 9.maija svinībām Uzvaras parkā. Latvijas sabiedrībā pretrunīgi vērtētais parks kļuva par fonu mākslinieka radošajai improvizācijai.

Grāmata izdota nelielā tirāžā un Latvijā būs pieejama Jāņa Rozes grāmatnīcās, kultūrpreču mājā "Nice Place Mansards", grāmatnīcā "Robert's Books", Latvijas Fotogrāfijas muzejā, kā arī interneta vietnē "Balcus.lv". Grāmatas izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, "Arctic Paper" un "Antalis".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti