Kultūras Rondo

"Eiropas cilvēks un kultūra - krīzes laikos". Kristīgās baznīcas šķelšanās

Kultūras Rondo

Gaidot izstādi "Rihards Zariņš. Ko Latvijas meži šalc", iepazīstam grafiķa daiļradi

Top festivāls “Rīgas Fotomēnesis”: daudzi pasākumi norisināsies internetā un pilsētvidē

Maija beigās sāksies Rīgas Fotomēnesis

Otrdien, 26. maijā, sāksies ikgadējais fotomākslas festivāls "Rīgas Fotomēnesis". Ievērojot pulcēšanās ierobežojumus, festivāla pasākumi – izstādes, performances, projekcijas, diskusijas un ekskursijas – norisināsies ne vien interneta platformās ''Facebook'', ''Zoom'' un ''Twitch'', bet arī izstāžu zālēs un pilsētvidē, medijus informē organizatori.

“Šī gada festivāls pievēršas instinktīvajam, dabiskajam un nezināmajam, priekšplānā izvirzot fotogrāfijas un mākslas vizualitāti un mākslinieka emocionālo pasauli, par ko it īpaši svarīgi runāt šajā krīzes un nenoteiktības periodā. Mākslinieku darbi saistās ar tādiem jēdzieniem kā sapņi, izmisums, spītība, nāve un arī dīkstāve,” skaidro festivāla rīkotāji.

"Tradicionāli festivāls notiek telpās – galerijās, muzejos, kafejnīcās. Šajā gadījumā no tā gandrīz esam atteikušies. Ir palikušas tikai dažas izstādes. Pārsvarā programmu esam pārveidojuši un pielāgojuši, lai notikumi varētu notikt interneta vidē un mēs viņus raidītu dažādos sociālos tīklos, mājaslapās. Arī pilsētvidē dažādas vietās, kur cilvēki iet garām skatīties vai konkrētā laikā aiziet un ierobežotā apjomā kaut kur piedalīties," par gaidāmo festivālu Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" stāsta fotogrāfs, "Foto Kvartāla" redaktors un Rīgas Fotomēneša direktors Arnis Balčus.

"Arī mums tas ir eksperiments, nezinām, kā būs nākotnē. Arī pārplānošana notika īsā laikā, nezinu, kā viss izvērtīsies. Šķita, ka labāk ir darīt, mēģināt un riskēt, lai arī nav tā, kā gribētos.

Kāpēc neizmēģināt, kā tas ir, šajā laikā kaut ko darīt," atzīst Balčus.

Balčus min, ka šis būs pirmais festivāls šajā dīvainajā laikā.

Rīgas Fotomēneša kodolu veidos deviņu mākslinieku performaces un mini izstādes – daļa no tām ierobežotai auditorijai būs skatāmas klātienē pilsētvidē, bet daļa kā tiešraides un video ieraksti festivāla “Facebook” lapā facebook.com/RigaPhotomonth. No Latvijas piedalās mākslinieki Ivars Grāvlejs, Ance Vilnīte, Vika Eksta, Elīna Semane, Miķelis Mūrnieks, Viktorija Paegle, kā arī trīs ārvalstu mākslinieki – Letīcija Zica (Brazīlija/Francija), Elijus Kņiežausks (Lietuva) un Matilda Avdžejčika (Polija).

Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās no 1. līdz 14. jūnijam būs skatāma starptautiska fotoizstāde "Dīkstāve", kurā piedalās 11 fotogrāfi un mākslinieki, tostarp Jānis Deinats, Edijs Pālens, Honeymoon High un Pēteris Vīksna. Savukārt Latvijas Fotogrāfijas muzejā no 11. jūnija līdz 19. jūlijam būs skatāma leģendārā mākslinieka un fototehniku eksperimentētāja Ata Ieviņa personālizstāde "Faraona dārgumi".

Festivāla laikā ietvaros līdz 28. jūnijam norisināsies arī virkne dažādu pasākumu. Tiešsaistē 27. maijā notiks Izraēlas mākslinieces Ronitas Porilas lekcija, 1. jūnijā FK Balva jaunajiem Latvijas fotogrāfiem, kurā 10 jaunie fotogrāfi publisko prezentāciju veidā izrādīs savus darbus starptautiskai žūrijai, bet 4. jūnijā diskusijā mūsu reģiona fotofestivālu organizatori centīsies iezīmēt festivālu izdzīvošanas stratēģijas pandēmijas laikā. 31. maijā un 21. jūnijā notiks starptautiska fotokonkursa uzvarētāju darbu prezentācija, straumējot 31 foto projektu, bet jūnija vidū noritēs izdevuma "Latvijas fotogrāfija 2020" prezentācija, sarunas ar jaunajām poļu fotogrāfēm, kā arī virtuāla ekskursija Polijas fotogrāmatu pasaulē.

Festivāls "Rīgas Fotomēnesis"  norisināsies no 26. maija līdz 28. jūnijam.

Ikgadējais festivāls "Rīgas Fotomēnesis" norisinās kopš 2014. gada.

Vairāk par festivāla programmu iespējams uzzināt festivāla mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti