LTV Ziemassvētkos – pirmizrādes, animācijas, koncerti, iedvesmojošas filmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ziemassvētku brīvdienās Latvijas Televīzija saviem skatītājiem sarūpējusi dažādu žanru pārraides skaistam svētku noskaņojumam. No 24. līdz 26. decembrim LTV1 pirmizrādīs vairākas animācijas bērniem un pasaulē atzītas filmas pieaugušajiem, to visu papildinās svētku koncerti.

24. decembra rītā būs skatāmas divas animācijas filmu pirmizrādes bērniem – pulksten 8.40 "Lācēna Padingtona Ziemassvētki" (2019), kur Padingtons un Džonatans gatavo vēstules Ziemassvētku vecītim, bet notiek ķibele – Padingtons netīšām nosūta Džonatana vēstuli Lūsijas tantei Peru. Padingtons nolemj glābt situāciju un brīdināt Ziemassvētku vecīti, un tad sākas piedzīvojumi.

Uzreiz pēc tam pulksten 9.05 "Ziemassvētki ar muzikantiem" (2000), kur divi ļoti muzikāli ziloņi jeb muzikanti – Čārlijs un opis Ginters – dodas ziemīgajā mežā meklēt savu īpašo Ziemassvētku eglīti. Tādu nav nemaz tik viegli atrast, jo eglītei jābūt muzifantastiskai. Pa ceļam Čārlijs un opis Ginters sastop citus meža iemītniekus, kuri arī gatavojas Ziemassvētku svinībām.

Filma "Lācēna Padingtona Ziemassvētki"
Filma "Lācēna Padingtona Ziemassvētki"

Ziemassvētku vakarā ikviens savās mājās varēs ieskandināt Ziemassvētkus kopā ar slaveno vācu tenoru Jonasu Kaufmani. Pulksten 13.20 LTV1 būs skatāms "Ziemassvētku koncerts ar Jonasu Kaufmani" (2020). Mūziķi no Zalcburgas tiekas nelielajā austriešu pilsētā – Oberndorfā, kurā pirms vairāk nekā 200 gadiem pirmoreiz tika izpildīta slavenā dziesma "Klusa nakts, svēta nakts". Koncertā skanēs šī un vēl citas brīnišķīgas Ziemassvētku dziesmas no visas pasaules.

Savukārt pulksten 20.50 Ziemassvētku vakarā izskanēs divu tautā mīlētu meistaru – Raimonda Paula un Jāņa Petera – jaunā koncertprogramma "Mierinājums". Pie klavierēm Raimonds Pauls, pie mikrofoniem jaunā dziedātāja Paula Saija, aktieris Gundars Grasbergs un vokālā grupa "Insomnia".

Raimonda Paula un Jāņa Petera koncertprogramma "Mierinājums"
Raimonda Paula un Jāņa Petera koncertprogramma "Mierinājums"

Pulksten 18.25 skatītāji varēs sekot līdzi tiešraidei no Ziemassvētku dievkalpojuma Doma baznīcā, kurā svētrunu teiks Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Dievkalpojumā muzicēs ērģelnieks Aigars Reinis, Rīgas Doma kora zēnu ansamblis diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, instrumentālais ansamblis diriģenta Artūra Mitrevica vadībā, kā arī solisti Viktorija Pakalniece un Mārtiņš Zvīgulis.

Pulksten 22.10 būs translācija no Vatikāna – "Ziemassvētku Ganu svētā mise".

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, pulksten 8.00 būs skatāma Ziemassvētku filmiņa pašiem mazākajiem – "Lācītis Bo svin Ziemassvētkus" (2020). Filmiņā puikam Juhannesam ir pirmie Ziemassvēki bez vecātēva. Viņš raizējas, ka mājās vēl nav Ziemassvētku noskaņas, tāpēc viņam, lācītim Bo un vecmāmiņai jāķeras pie darba, lai arī šogad mājās būtu īsti Ziemassvētki.

Pulksten 9.40 – ģimenes filma "Ziemassvētku vecīša meita un karaļa kristāls" (2020) par Ziemassvētku vecīša meitu Lūciju, kura kopā ar savu draugu Oskaru nonāk karaļa burvju pasaulē.

Filma "Ziemassvētku vecīša meita un karaļa kristāls"
Filma "Ziemassvētku vecīša meita un karaļa kristāls"

Pulksten 21.05 pirmizrādīs raidījumu "Ziemassvētku jampadracis. Filmas arheoloģija", kas būs radošās grupas veltījums latviešu kino vecmeistariem un viņu ideāliem. Latvijā nu jau vismaz trīs bērnu paaudzes zina, kāpēc mammai bērnu dēļ paliek sirmi mati un acu kaktiņos veidojas smieklu krunciņas – un tas viss, pateicoties režisora Vara Braslas spēlfilmai "Ziemassvētku jampadracis". Uzreiz pēc tam pulksten 22.00 arī pats "Ziemassvētku jampadracis" (1993).

"Ziemassvētku jampadracis. Filmas arheoloģija"
"Ziemassvētku jampadracis. Filmas arheoloģija"

Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, LTV1 būs skatāmas vairākas pirmizrādes – no pulksten 8.10 animācijas filmas "Pūcītes ceļojums" (2019) par trakulīgo vāverēnu, kas meklēja vētras laikā patvērumu un atrada to koka dobumā, un "Klauns" (2021) – neparasts Ziemassvētku stāsts par rotaļlietu – vecu klaunu, kurš kļuvis nemīlēts un nevienam nevajadzīgs. Tādēļ viņš dodas meklēt sev un saviem draugiem – lācim, zaķim, zilonim, strausam un papagailim – jaunas mājas.

Pulksten 9.00 Bērnu iemīļotā varone Tuta un viņas draugi aicinās kopīgi doties dziesmu ceļojumā, skatoties ierakstu no 2021. gada vasarā koncertzālē "Hanzas perons" notikušā koncerta.

Pulksten 9.45 Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītais projekts "Teātris.zip bērniem" dāvās iespēju ģimeniskam prieka brīdim, rādot režisores Ineses Mičules veidotajā Valmieras drāmas teātra izrādē "Smieklu sasaukšanās", kurā būs Renāra Kaupera dziesmas un Ineses Zanderes stāsti.

"Teātris.Zip – Smieklu sasaukšanās"
"Teātris.Zip – Smieklu sasaukšanās"

Pulksten 18.30 tiks pārraidīts ikgadējais labdarības koncerts "Nāc līdzās Ziemassvētkos!" Uz skatuves kāps talantīgie bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Dziesmas kopā ar bērniem izdziedās Ilona Bagele, Evita Zālīte-Grosa, Marlēna Keine, Goran Gora, Aija Andrejeva, Ivo Fomins, Rūta Dūduma, Atis Zviedris un Juris Vizbulis, kā arī grupu "Framest" un "The Sound Poets" dalībnieki. Koncertā iegūtos līdzekļus fonds "Nāc līdzās!" izmantos bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām talantu tālākai attīstībai un popularizēšanai.

Koncerts "Nāc līdzās Ziemassvētkos!"
Koncerts "Nāc līdzās Ziemassvētkos!"

Vakara izskaņā pulksten 20.30 televīzijas pirmizrādi piedzīvos režisora Frenka Kapras filma "Brīnišķā dzīve" (1946). Filmas sižets veidots pēc Filipa van Dorena Sterna īsā stāsta "The Greatest Gift" motīviem. Džordžs Beilijs visu savu apzinīgo mūžu ir pavadījis, palīdzot līdzcilvēkiem, un ignorējis pats savus sapņus un laimi. Rezultātā Džordžs ir nelaimīgs, depresīvs un izmisis un pašā Ziemassvētku priekšvakarā plāno izdarīt pašnāvību. Tomēr pēdējā brīdī uzrodas viņa sargeņģelis Klarenss, kurš uzskatāmi parāda Džordžam to, kā būtu bijis, ja viņš nekad nebūtu nācis šai pasaulē… Filma tika nominēta piecām Amerikas Kinoakadēmijas balvām. Amerikas Kinoinstitūts to ierindoja starp 100 labākajām ASV filmām, tāpat tā tika ierindota institūta iedvesmojošāko filmu saraksta pirmajā vietā.

Filmas "Brīnišķā dzīve" publicitātes attēls
Filmas "Brīnišķā dzīve" publicitātes attēls

Ziemassvētku ceļvedis

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti