LTV komiskā ģimenes drāma «Projekts: Šķiršanās» pie skatītājiem nokļūs oktobra beigās

Latvijas Televīzijas veidotais seriāls “Projekts: Šķiršanās” 30. oktobrī nokļūs pie Latvijas Televīzijas (LTV) skatītājiem, taču jau nedēļu pirms tam – 23. oktobrī – LTV skatītāji varēs vērot ieskatu seriāla tapšanas aizkulisēs. Galvenās lomas seriālā atveido aktieri Rēzija Kalniņa, Gatis Gāga, Madara Botmane, Ivo Martinsons un Ģirts Krūmiņš.

“Projekts: Šķiršanās” būs stāsts par vidusšķiras pāri, kuru attiecībās pamatīgu krīzi radījuši Covid-19 pandēmijas ierobežojumi pavasarī. Nespējot vairs sadzīvot ar vīra neieinteresētību kopdzīvē un saņemot spēku sākt jaunu dzīvi, Laura (Rēzija Kalniņa) pieņem lēmumu šķirties. Aivars (Gatis Gāga) par Lauras lēmumu nav sajūsmā, taču mīļā miera labad pieņem Lauras aicinājumu šķirties cieņpilni un mierīgi – dodoties pie pāru konsultanta (Ģirts Krūmiņš). Šķiršanās procesā gribot negribot aktīvi iesaistās arī kaimiņos dzīvojošie ģimenes draugi (Madara Botmane un Ivo Martinsons), bet Lauras un Aivara pieaugušie bērni (Elīna Vaska un Kārlis Dzintars Zahovskis) uz norisēm vecāku dzīvē noskatās kā uz traģikomēdiju.

Seriāla galvenās lomas atveidotāja Rēzija Kalniņa norāda, ka, izlasot seriāla scenāriju, viņā raisījušās pārdomas par to, ko ģimenēm licis pārdzīvot Covid-19 laiks pavasarī, kā arī jautājumus par attiecībām kopumā.

“Ir cilvēki, kuri, iespējams, dzīvo kopā pieraduma dēļ, vai, kā mēs aizkadrā runājām, komforta zonā.

Un ne vienmēr šī zona ir komfortabla. Tu esi kā vāvere, tajā ritenī griezies, griezies, griezies… Un tad tas ritenis pēkšņi apstājas, būrītis tiek atvērts, bet tu neej ārā, jo tev bail,” spriež aktrise. Tas ir viens no diviem iemesliem, kā Rēzija atradusi motivāciju piedalīties šajā projektā. Otrs motivators bijis režisore Linda Olte – jo režisore "beidzot ir sieviete," skaidro LTV pārstāvji.

Seriāla scenārija pamatā ir Igaunijas sabiedriskās televīzijas (ETV) seriāls “Šķiršanās igauņu gaumē”, tādēļ LTV atzīmē, ka gan oriģinālā scenārija veidošana, gan igauņu versijas režija tika uzticēta vīriešiem, un Lindai Oltei vajadzēja domāt arī par to, kur seriālā atklājas vīrieša skatupunkts un kādā lomā stāstā ienāk sieviete. “Ja jāatbild, kurš ir svarīgāks, man šķiet, ka tas ir vīra stāsts, jo sieva visu uzsāk un kuļ, bet mēs vairāk sekojam vīram. Tomēr ir skaidrs, ka tas ir abu stāsts,” vērtē režisore.

Seriāla adaptāciju īstenojis pieredzējušais scenārists Ivo Briedis. Linda Olte, kurai šis ir pirmais seriāla režijas darbs atklāj, ka ļoti daudz domājusi par to, kāds būs kadra vēstījums un seriāla stilistika. “Mēs ar operatoru Ņikitu Korņevu ļoti gribējām, lai tas nav tipisks televīzijas seriāls. Lai tas vizuāli izskatās gaumīgi un kvalitatīvi. Ir dažas tādas lietas, ko kompozicionāli mēs pārkāpjam – kaut kādus likumus, ka, piemēram, mēs speciāli kadrējām sienu starp cilvēkiem – tā simbolizējot, ka [varoņi] viens otru vienkārši nedzird. Tādas mazās nianses, ko, es pieļauju, skatītājs varbūt nepamanīs,” stāsta Linda.

Ļoti daudzus seriāla aizkadru “knifiņus” un to, kādas būs aktieru lomas, būs iespējams uzzināt, noskatoties dokumentālo stāstu “Projekts: Šķiršanās. Seriāla aizkulises”.

Tas atklās gan to, kas ir eneagrammas, pēc kurām aktieri veidojuši savas lomas, kādēļ Gatim Gāgam bija jāatsāk spēlēt klarnete, kā Madarai Botmanei veicās ar “lakatu” jogas apgūšanu īpaši seriāla vajadzībām, gan daudzus citus aizkadru stāstus.

Skatītāji 10 sērijās varēs izsekot cilvēcīgam un vienlaikus izklaidējošam stāstam, turklāt 30. oktobrī, svinot seriāla pirmizrādi, būs iespējams noskatīties uzreiz divas seriāla sērijas pēc kārtas. Līdztekus Rēzijai Kalniņai, Madarai Botmanei, Gatim Gāgam, Ivo Martinsonam un Ģirtam Krūmiņam lomas seriālā atveidos arī Elīna Vaska, jaunais aktieris Kārlis Dzintars Zahovskis, Juris Bartkevičs, Dace Everss, Ivars Krasts, Ģirts Ķesteris, Jevgeņijs Šurs un citi.

Dokumentālais stāsts “Projekts: Šķiršanās. Seriāla aizkulisēs” – 23. oktobrī pulksten 22.05 LTV1 un REPLAY.lv. Komiskā ģimenes drāma “Projekts: Šķiršanās” – no 30. oktobra piektdienās pulksten 21.05 LTV1 un REPLAY.lv. Par seriāla aizkulišu stāstiem ik nedēļu vairāk varēs lasīt arī portālā LSM.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt