LTV jaunā sezona iesāksies kultūras zīmē

Latvijas Televīzijas (LTV) jaunā sezona iesāksies kultūras zīmē, 10. septembrī startējot jaunajam kultūras sarunu šovam “Kultūrdeva”. Jaunās sezonas programma skatītājiem piedāvās gan ierastos raidījumus, gan krāsainus jaunumus, informēja LTV.

“Latvijas Televīzijas piedāvājums skatītājiem būs daudzveidīgs, pamatīgs un skatītāju uzticību attaisnojošs, un mūsu mērķis ir to kvalitātes latiņu, ko uzstādījām kā simtgades televīzija, noturēt arī šogad,” norādīja LTV Programmu daļas direktore, prokūriste satura un digitālās attīstības jautājumos Jana Semjonova.

“Neskatoties uz 2019. gada sākumā publiskajā telpā izskanējušajām bažām par Latvijas Televīzijas iespējām nodrošināt pilnu pamatprogrammu jaunajā – 65. sezonā –, varam droši teikt, ka tās nav piepildījušās,” norādīja Jana Semjonova.

Viņa uzsvēra, ka visa raidījumu pamatprogramma atgriezīsies LTV ēterā un interneta platformās.

“Mūsu vērtības nemainās – mēs būsim klātesoši it visos sabiedrībai nozīmīgajos notikumos, sākot no notikumiem Latvijā, beidzot ar olimpiskajām spēlēm Tokijā, runāsim par lietām, kas jārisina, būsim radoši un veicināsim radošumu, domāsim par mazajiem skatītājiem. To visu mēs paveiksim pamatprogrammas ietvaros,” norādīja Jana Semjonova.

“Mums ir arī pozitīvi jaunumi – pamatprogrammai pievienojas jauns raidījums – “Kultūrdeva”, kas pie skatītājiem nonāks 10. septembrī. Tas ir šīs sezonas lielākais izaicinājums, tomēr mēs ļoti ceram, ka skatītāji novērtēs šādu – atvērtu un iesaistošu – sarunu par Latvijas kultūrtelpu. Turpināsim arī strādāt pie digitālā satura attīstības, un jau šobrīd ieviešam risinājumus,” stāstīja Semjonova.

Kultūras redakcija paralēli darbam pie jaunā raidījuma strādā arī pie jaunām dokumentālajām filmām – oktobrī pirmizrādi piedzīvos filma par brāļiem Žagariem, bet novembrī – par dzejnieci Māru Zālīti. Atgriežas arī raidījumi “Kultūršoks”, “Daudz laimes, jubilār!”, “Ielas garumā”, “Citādi latviskais”, kura sezonas tēma ir “Latgales godi”, “Province”, “Latvijas sirdsdziesma”, jaunas izrādes piedāvās ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu tapušais raidījumu un izrāžu cikls “Teātris.zip”, ēterā ierastajos laikos būs redzami arī ārējo producentu veidotie “Ķepa uz sirds”, “Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli” un “Saknes debesīs”.

Oktobrī jaunu sezonu piedāvās iecienītais raidījums “Adreses”, Armands Tripāns no stāstiem par zemi pievērsīsies “Meža stāstiem”, bet par zinātni vēstīs raidījums “Izziņas impulss.”

Ziņu dienesta raidījumi jaunajā sezonā atgriežas ierastajā ritmā – “Aizliegtais paņēmiens”, “De facto”, “Viens pret vienu”, “Pasaules panorāma” un “Tieša runa”.

Savukārt jau oktobrī LTV Ziņu dienests kopā ar sabiedrisko mediju ziņu portālu LSM.lv publicēs projekta “Diagnoze – vēzis” saturu. “Žurnālisti vasarā ir iedziļinājušies smagajos un sāpīgajos jautājumos, kas saistīti ar onkoloģisko slimību ārstniecību Latvijā, un jau oktobrī LTV ēterā un LSM.lv būs redzami šīs pētniecības rezultāti – sākot ar informatīviem onkoloģisko saslimšanu aprakstiem, beidzot ar dokumentālo filmu, kas pirmizrādi piedzīvos oktobra beigās,” atklāja Jana Semjonova.

Runājot par jaunākai auditorijai paredzētu saturu, Jana Semjonova cer, ka “bērnu un jauniešu satura plānojumā varēsim vēlreiz apliecināt, ka sauklis “Latvijas Televīzija ir televīzija, kurā dzīvo bērni”, ir patiess”. Daudzveidīga būs ne vien piedāvātā jauno animācijas seriālu programma brīvdienu rītos, bet arī raidījumu klāsts. Šosezon ciešu sadarbību plāno ilggadīgie bērnu draugi no raidījuma “Kas te? Es te!” un LSM Bērnistaba, kur Latvijas Televīzijas bērnu saturs pieejams bez reklāmām.

Ēterā atgriezīsies aizvadītajā sezonā iepazītie “jūtūberi” Ieva un Emīls Ķiģeļi raidījumā “Mēs ar brāli – kolosāli”. Pie mazajiem skatītājiem nonāks arī jauns pašmāju seriāls “Vecā dārza noslēpums”, ko, iespējams, kāds jau būs redzējis filmas formātā. Jaunā, atsvaidzinātā vizuālajā noformējumā atgriezīsies Kaspara Ozoliņa un Toma Grēviņa vadītais “Gudrs, vēl gudrāks”, bet jauniešus Latvijas Neatkarības kara vēstures labirintos iedziļināties aicinās “Vēstures skolotājs”. “Digitālajā jauniešu satura platformā “16+” lielāki jaunumi gaidāmi rudens otrajā pusē, kad piedāvāsim mūsu pašu veidotu saturu par medijpratību – bez didaktikas, ar informatīvas izklaides elementiem,” norādīja Jana Semjonova.

Pēc vasaras pārtraukuma Sporta redakcija sāk gatavoties olimpiskajai sezonai un sekos līdzi mūsu sportistu ceļam uz Tokiju. Kā ierasts, mūsu sporta puiši būs acis un ausis šīs sezonas lielākajos sporta notikumos - pasaules čempionātā vieglatlētikā, pasaules kausā regbijā, Rīgā plānotajā pasaules čempionāta posmā rallijkrosā, pasaules čempionātā bobslejā un skeletonā un, protams, sekos līdzi un analizēs mūsu sportistu izredzes nokļūt uz 2020. gada vasaras olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Sezonai turpinoties, pie skatītājiem nokļūs jauns raidījums, kas pētīs Latvijas dzimtas, sasaistot vēsturiski leģendāras personības un viņu pēctečus šodienā, bet gada beigās Latvijas Televīzijai atkal būs savs raidījums par kino. Filmu un seriālu klāstā LTV piedāvās augstvērtīgus, vērienīgus un jau zināmus projektus.

Decembrī pie skatītājiem nokļūs visjaunākā “Midsomeras slepkavību” sezona, būs skatāms arī grandiozais seriāls “Katrīna Lielā”, kura fragmenti filmēti arī Latvijā. Televīzijas pirmizrādi piedzīvos pēdējā simtgades filma – “1906”.

Arī šogad Latvijas Televīzija turpina piedalīties Latvijas kino vides veidošanā, un novembrī pirmizrādi piedzīvos jaunākās dokumentālās filmas, kas tapušas projekta “Latvijas kods. Latvija šodien” ietvaros.

“Kopumā šī sezona būs jaudīga. Neskatoties uz visu, kas šī gada laikā ir noticis sabiedrisko mediju laukā,” sacīja Jana Semjonova.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt