LTV atzīmēs Stārastes 100.jubileju ar animācijas filmu pirmizrādēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Godinot bērnu rakstnieci un ilustratori Margaritu Stārasti 100.jubilejā, LTV1 svētdien, 2.februārī, pulksten 9.35  piedāvās divas „Animācijas brigādes” filmiņas pēc viņas stāstu motīviem – „Kraukšķītis” un „Sārtulis”, kā arī mazos skatītājus priecēs ar jaunāko darbu animācijas filmu ciklā „Avārijas brigāde Eiropā” –  filmiņu „Vāsa”.

Svētdienas rītā LTV1 skatītājus gaida tikšanās ar režisores Daces Rīdūzes animācijas filmu „Sārtulis” un „Kraukšķītis” varoņiem. Filmiņa „Sārtulis” vēsta par krāsu zīmuļa piedzīvojumiem ārpus pasaku grāmatas, savukārt „Kraukšķīti” – piparkūku vīriņu Lielajā pasaulē sagaidīs ne vien jautri piedzīvojumi un briesmas, bet arī Ziemassvētku brīnums.

Kā vēstīts, animācijas filma „Sārtulis” jau guvusi ievērojamu panākumu – tā izvirzīta 64. Berlīnes kinofestivālam kategorijā “Generation Kplus”.

Daces Rīdūzes pēc Margaritas Stārastes darbu motīviem veidotā animācijas filma "Zīļuks" pirms trim gadiem piedalījās dažādos animācijas filmu festivālos, kur izpelnījās ievērību un atzinību. Filma tika iekļauta 61. Berlīnes kinofestivāla programmā un ieguva galvenās balvas starptautiskos festivālos Čikāgā un Horvātijā.

Leļļu filmu režisora Jāņa Cimermaņa animācijas filma "Vāsa" ir otrā sērijā "Avārijas brigāde Eiropā" un stāsta par to, kā trīs varonīgi vīri dodas glābt zviedru kuģi "Vāsa" no žurku uzbrukuma. Arī šī filma izvirzīta 64.Berlīnes kinofestivālam kategorijā “Generation Kplus”. Animāciju filmu sēriju ciklā "Avārijas brigāde Eiropā" iecerēts radīt filmas par Eiropas Savienības valstīm un kopumā uzņemt 26 sērijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti