Lienes Lindes topošā filma «Melnais samts» saņem balvu Tallinā

Noslēdzoties Tallinas starptautiskajam kinofestivālam, industrijas pasākumu sadaļas "Industry@Tallinn & Baltic Event" projektu konkursā "Works in Progress" apbalvota režisores Lienes Lindes topošā pilnmetrāžas spēlfilma "Melnais samts". Stāsts par trīsdesmitgadnieces Martas visai haotisko dzīvi gaidāms kinoteātros 2023. gada rudenī, galvenajā lomā – Inga Tropa, informēja Nacionālā kino centra pārstāvji.

Tallinas festivāla sadaļa "Industry@Tallinn & Baltic Event" ir reģiona lielākais filmu un projektu "tirgus", kurā regulāri tiekas vairāki tūkstoši kinoindustrijas profesionāļu no visas pasaules un daudzas filmas uzsāk starptautisku karjeru vēl pirms pirmizrādes. Šādā "gandrīz gatavu" filmu konkurencē šogad astoņu projektu izlasē "Baltic Event Works in Progress" bija iekļuvušas četras Latvijas filmas, un galveno balvu kā labākais Baltijas projekts saņēma Lienes Lindes "Melnais samts", kas top studijā "Ego Media" kā kopražojums ar Lietuvas studiju "Tremora", tāpēc balvu klātienē saņēma producenti Guntis Trekteris un Ieva Norviliene.

Žūrija piešķirto titulu pamatoja: 

"Mēs apbalvojam šo filmu par to, ka tā bez tīksmināšanās aplūko mūsu visu eksistenciālo trauksmi un sniedz mierinājumu ar humora palīdzību."

Par Tallinā saņemto atzinību režisore Liene Linde pauda: "Šī mūsu filmas komandai ir ļoti nozīmīga balva, jo ir pirmais apliecinājums tam, ka nofilmētais materiāls un filmas ideja varētu atrast savus skatītājus."

Marta, filmas "Melnais samts" galvenā varone, ir kinorežisore. Viņa dzīvo tipisku mūsdienu radošā trīsdesmitgadnieka dzīvi – strādā darbavietā, kurā nespēj sevi realizēt; uzņemas darbus, kuru termiņus mūždien nokavē; uztur romantiskas attiecības, kurās negūst emocionālu piepildījumu; depresiju ārstē ar apreibināšanos un turpina draugiem apgalvot, ka jau pavisam "drīz" sāks strādāt pie savas jaunās filmas scenārija. Caur skumju, absurdu un komisku notikumu virkni Marta ir spiesta iemācīties, ka dažkārt, lai tiktu laukā no bedres, tajā ir jāiekrīt vēl dziļāk. Filmas radošā komanda uzskata, ka topošo darbu visprecīzāk raksturo apzīmējums "dramēdija", jo tajā apvienoti drāmas un komēdijas elementi.

Martas lomu režisore rakstījusi īpaši aktrisei Ingai Tropai, ar kuru veiksmīgi sadarbojusies jau iepriekš. Vēl filmā piedalās Ivars Krasts, Baiba Broka, Iveta Pole un citi.

Režisorei Lienei Lindei šī ir debija pilnmetrāžas spēlfilmas formātā, iepriekš viņa uzņēmusi īsfilmas "Četri mielasti" (2012) un "Septiņas neveikla seksa reizes" (2016); abas apbalvotas ar Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā labākās studentu filmas. Režisore kopā ar Armandu Začu veidojusi arī dokumentālo filmu "Klātbūtne" (2020), kas ieguva Lielā Kristapa balvu kategorijā Labākā dokumentālās filmas režija.

Filmas operators ir Dāvids Smiltiņš,  māksliniece – Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece – Liene Dobrāja, grima māksliniece – Ilona Zariņa. Spēlfilma "Melnais samts" top kā Latvijas un Lietuvas kopražojums.

Šobrīd filmēšanas periods ir pabeigts un filma ir montāžas procesā, pirmizrāde gaidāma 2023. gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti