Lielā Kristapa laureāte «Bille» piedzīvos televīzijas pirmizrādi

Televīzijas pirmizrādi piedzīvos režisores Ināras Kolmanes filma “Bille”, kas uzņemta pēc Vizmas Belševicas darba motīviem. Filma tapusi Nacionālā kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros, un novembra vidū tā ieguva nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma. Uzņemšanas komandas sniegumu, attēlojot apdāvināta bērna pasaules redzējumu, jau 1. decembrī varēs vērot arī LTV1 skatītāji.

“Bille” ir smeldzīgs stāsts par bērna pieaugšanu un dzīvi pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogales Latvijā. Tas ir dzīvi apliecinošs un cerību pilns stāstījums par ceļa atrašanu un izlaušanos. Stāsts balstīts Vizmas Belševičas autobiogrāfiskajā darbā “Bille”, kas vēsta par septiņgadīgas meiteni pasaulē, kurā sociālie slāņi dzīvo katrs savu dzīvi. Ar nabadzību meitene ir iemācījusies sadzīvot, tomēr mātes mīlestība Billei ir liegta. Tuvinieki par viņu rūpējas, taču Billei nepārtraukti seko atgādinājumi par to, ka viņa ir neaptēsta un dienās neko nesasniegs.

Billei tas kremt, un viņai ir sapnis – apliecināt sevi, pierādīt, uz ko viņa ir spējīga, un izrauties no mazvērtības važām. Bille aug laikā, kad Latvijā risinās sarežģīti vēsturisku notikumu līkloči, un viņas ceļš pretim personīgajai izaugsmei vijas līdztekus tiem. Filmas pamatā ir rakstnieces Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā triloģija “Bille”. Belševicai izdevās sevi apliecināt, un viņa kļuva par pierādījumu, ka sapņi piepildās. Viņas radošais darbs novērtēts ar Trīszvaigžņu ordeni, nomināciju Nobela prēmijai literatūrā un daudziem citiem apbalvojumiem.

"Billes" režisre Ināra Kolmane atzinusi, ka filma nav uzskatāma par vienkāršu ekranizāciju, bet drīzāk par režisores un viņas komandas redzējumu par Billi. Galvenajā – Billes lomā – Rūta Kronberga, citās lomās – Elīna Vāne, Artūrs Skrastiņš, Lolita Cauka un citi. Filma tapusi studijā “Deviņi”, tā ir kopražojums ar Polijas, Lietuvas un Čehijas kino profesionāļiem. Scenārija autori – Evita Sniedze un Arvis Kolmanis, producenti – Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone.

“Billes” televīzijas pirmizrāde – 1. decembrī plkst. 21.25, LTV1 un septiņas dienas pēc televīzijas ētera arī REPLAY.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti