Liela interese par pirmās simtgades filmas biļetēm

Šajās dienās sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz pirmo filmu, kas tapusi tā sauktajā Latvijas simtgades filmu programmā. Tā ir Vara Braslas spēlfilma ģimenei „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, kam scenāriju veidojis Alvis Lapiņš. Filmas pirmizrāde gaidāma tikai pēc divām nedēļām, 17.augustā, taču jau tagad skatītāju interese par pirmo simtgades kinolenti ir ļoti liela,

„Piemēram, kinoteātris „Citadele”, kur mums 17.augustā ir plānota filmas pirmizrāde, ir iekļāvis papildseansu, kas notiks gandrīz paralēli pirmizrādei, jo tās biļetes, kas tika ielaistas tirdzniecībā [uz pirmizrādes seansu], momentā tika izpirktas. Bet katram kinoteātrim ir sava biļešu tirdzniecības politika. Piemēram, Smiltenes kinoteātris šajās brīvdienās sāk biļešu rezervēšanu. (..) Filmu rādīsim gandrīz visos repertuāra kinoteātros Latvijā – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Valmierā, Cēsīs, Smiltenē, Madonā, Rēzeknē un Daugavpilī,” stāsta filmas producents Gatis Upmalis.

Jau vēstīts, jauno spēlfilmu varēs noskatīties visos Rīgas repertuāra kinoteātros (“Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino”, „Splendid Palace”) un citās Latvijas pilsētās – Cēsīs „Vidzemes koncertzālē”, Daugavpils kinoteātrī „Silver Screen”, Kuldīgā „Kuldīgas kultūras centrā”, Madonā „Kino Vidzeme”, Latgales vēstniecībā „Gors” Rēzeknē, Smiltenē „Smiltenes kino”, Valmierā „Kino Gaisma” un Ventspilī „Kino Rio”. Biļešu iepriekšpārdošana sākas 1. augustā, skatītāji aicināti sekot līdzi kinoteātru informācijai un paziņojumiem „Studija F.O.R.M.A.” interneta vietnē.

Filma „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” stāsta par lielpilsētas puiku Oskaru, kuram vasara jāpavada mazpilsētiņā pie vectēva. Tur, par laimi, ir arī dators, bet… tā procesoram pārāk maz kodolu! Oskaram šķiet, ka krūzītes mazgājas pašas, viņš nesper ne soli bez mobilā telefona un dusmojas uz vectēvu. Drīz astoņgadīgais puika tiek ierauts notikumos, kas atklāj deputāta Modrīša manipulācijas. Vecmāmiņa Irma Kode spiesta dziedāt un dejot repu, mazdēls staigāt ar čībām, bet vectēvs itin bieži sastapties ar pašvaldības policistu. Tad iesaistās arī Oskars…

Bērnu lomās – Markuss Jānis Eglītis no Carnikavas un Eva Ozola no Kuldīgas. Pieaugušo lomās Mārtiņš Vilsons, Akvelīna Līvmane, Mārtiņš Meiers, Lauris Dzelzītis, Uldis Dumpis, Alise Polačenko, Vizma Kalme, Inese Pudža un citi. Kaķa Bambāna lomā ventspilnieks Samuraj Lux Hugo Boss, otrā plāna kaķa lomā rīdzinieks Muris. Epizodēs piedalās arī citi dzīvnieki.

Kinodarbu „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” veidojuši scenārija autors Alvis Lapiņš, operators Uldis Jancis, mākslinieks Mārtiņš Milbrets, skaņu režisors Anrijs Krenbergs, mūzikas autors Emīls Zilberts, producents Gatis Upmalis. Montāžas režisors ir „Emmy” balvas ieguvējs Māris Bērziņš no ASV, filmas krāsu mākslinieks – divu „Oskara” balvu ieguvējs Džons Fordhems no ASV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti