Rīta Panorāma

Intervija ar NBS komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu

Rīta Panorāma

Turpinās festivāls «Porta»

Lāčplēša dienas svētku programma LTV1

Latvijas Televīzija Lāčplēša dienā piedāvās īpašu svētku programmu

11. novembrī - Lāčplēša dienā - Latvijas Televīzija saviem skatītājiem piedāvās īpašu svētku programmu ar izcilām filmām, militāro parādi, kā arī reportāžām no Latvijas pilsētām, lai ikviens varētu dzīvot līdzi tam, kā svētkus svin visā valstī: dodoties lāpu gājienus, dziedot, dedzinot svecītes un citos veidos godinot brīvības cīnītāju piemiņu. Vakara programmā pirmizrāde - režisora Viestura Kairiša drāma "Melānijas hronika".

Plkst.8.55 LTV1 ēterā varēs noskatīties Lāčplēša dienai veltītu dievkalpojumu tiešraidē no Doma baznīcas.

Turpinājumā īpaši pie TV ekrāniem aicināsim mūsu mazos skatītājus - plkst.10.35 LTV1 ēterā būs jaunākā raidījuma "Oskara laboratorija" sērija, plkst.11.05 animācijas filma "Zelta zirgs", bet plkst.12.35 vēl viena animācijas filma - "Meža sargi".

Plkst.12.55 tiešraidē LTV1 piedāvāsim Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi pie Brīvības pieminekļa. Parādi komandēs Jūras spēku komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis. To pieņems bruņoto spēku augstākais pavēlnieks, Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Kāds ir Lāčplēša dienas vēstījums un militārās parādes tradīcijas pie Brīvības pieminekļa, to atgādinās Latvijas Kara muzeja nodaļas vadītājs Dainis Poziņš. 1919.gada 11.novembrī tika gūta uzvara ne tikai pār pretinieku – pulkveža Bermonta komandēto Rietumu brīvprātīgo armiju Rīgā. Lielākā uzvara bija pārvarēt neticību saviem spēkiem, neticību savas jaunās valsts neatkarībai un nākotnei. Tiešraidi vadīs LTV žurnālists Dāvis Valdnieks.

Plkst.16.30 LTV1 ēterā filma par filmu "Visu laiku snieg. Melānijas hronika". Filmas veidošanas laiks jau kļuvis gandrīz par odiseju pretim Melānijas Vanagas personības izzināšanai un viņas dramatiskā dzīvesstāsta un pārcilvēciskās izturības apjēgsmei. Vēlreiz izsekojot šī darba uzņemšanas gaitai, radošās grupas lēmumu loģikai, ļaujot ieskatīties unikālajā literārajā un arī emocionālajā M. Vanagas mantojumā, ir veidota filma par filmu “Melānijas hronika”. Filmas autores ir Agita Cāne-Ķīle un Daira Āboliņa.

Plkst.18.00 skatītājiem piedāvāsim Lāčplēša dienas ziņu speciālizlaidumu. Ziņu dienests dosies pie saviem skatītājiem dažādās Latvijas pilsētās - Rīgā, Valkā, Jelgavā, Saldū, Liepājā, Daugavpilī. Tiešraidē sekosim līdzi dažādām Lāčplēša dienas svētku norisēm. Tiešraides vadīs LTV žurnālisti - Jānis Geste un Gundars Rēders no Rīgas, Edgars Raginskis no Valkas, Dāvis Valdnieks no Jelgavas, Uģis Joksts no Saldus, Reinis Ošenieks no Liepājas, Gusts Kikusts no Daugavpils.

Tradicionālam  notikumam – Svecīšu sienai 11.novembra krastmalā, līdzi sekos G. Rēders un J. Geste. Kā aizsākās šī tradīcija, godinot Latvijas brīvības cīnītājus, ar kādām domām un noskaņām šurp nāk cilvēki šodien, ko viņi stāsta saviem bērniem, kādas dziesmas dzied - par to reportāžās no galvaspilsētas svinību centrālās vietas – Svecīšu sienas pie Rīgas pils mūriem.

Plkst.21.45 LTV1 ēterā vakara "nagla" - TV pirmizrāde Viestura Kairiša drāmai "Melānijas hronika".

Režisora V. Kairiša filma, kas uzņemta pēc rakstnieces M. Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem. Jaunības sapņi, dzīves labākie gadi, veselība, mājas, vīrs, dēls, sava zeme – padomju vara to visu atņēma, taču viņa izdzīvoja. Izdzīvoja, lai piedzīvoto pierakstītu un lai arī nākamās paaudzes neaizmirstu stāstu, kurā ar varu tikām ierauti mēs visi.

Filmēšana notika Latvijā (Rīgā, Bikstos, Pasienē, Rēzeknē) un Krievijā, Karēlijā, kur tika uzņemtas Sibīrijas ainas. Lomās: Sabīne Timoteo, Edvīns Mekšs, Ivars Krasts, Guna Zariņa, Maija Doveika, Viktors Nemets, Ervīns Leders, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa, Astrīda Kairiša, Evija Rudzīte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt