Latvija plaši pārstāvēta Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vācijas pilsētā Lībekā 29. oktobrī sākušās un līdz 3. novembrim risināsies 61. Ziemeļvalstu filmu dienas – vienīgais kinofestivāls Eiropā, kas programmā iekļauj tikai filmas no Eiropas Ziemeļu un Ziemeļaustrumu reģioniem. Latvijai šī ir viena no šogad plašākajām filmu nozares  prezentācijām pasaulē – konkursu skatēs astoņas Latvijas filmas un divi kopražojumi, septiņi kinoprofesionāļi delegācijā un divi Latvijas pārstāvji festivāla žūrijās, paziņojumā medijiem informē Nacionālā Kino centra pārstāvji.

Starptautiskajās Lībekas filmu dienās programmā tiek iekļautas atlasītas filmas no Baltijas valstīm, Ziemeļvācijas, Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas un Islandes.

Savulaik Ziemeļvalstu filmu dienas bija pirmais starptautiskais festivāls, kas Baltijas filmas pieteica kā neatkarīgu valstu darbus.

Šogad festivālam atlasītas 196 filmas, ieskaitot 18 pilnmetrāžas filmas galvenajā konkursā, kurā startē studijas “Tasse Film” kopražojums ar Somiju “Suņi nevalkā bikses / Dogs Don’t Wear Pants”. Šo konkursa skati jau tradicionāli vērtēs arī kopīga Baltijas valstu žūrija, kurā Latviju pārstāv Elīna Cire, Latvijas filmu festivālu aprites koordinatore no Nacionālā Kino centra.

Divos citos Lībekas filmu dienu konkursos piedalās Latvijas Simtgades filmas “Bille” un “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” – tās vērtēs gan bērnu un jauniešu filmu žūrija, gan arī atsevišķa bērnu žūrija, kurā strādā četri skatītāji vecumā no 11 līdz 13 gadiem. Bērnu un jauniešu filmu konkursiem izvēlēta arī Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas animācijas filma “Projām” un režisores Agneses Laizānes spēles īsfilma “Vectēvs”.

Dokumentālo filmu konkursam atlasītas divas Latvijas filmas – Ginta Grūbes, Jāka Kilmi un Ievas Lešinskas kopīgais atraktīvais un inscenējumiem bagātinātais darbs “Spiegs, kurš mans tēvs” un aktrises Elitas Kļaviņas pārliecinošais pieteikums dokumentālā kino režisores statusā “Zorjana Horobraja”.

Ar vienu filmu Latvija pārstāvēta arī īsfilmu konkursā – tur startē režisores Signes Birkovas filma “Viņu sauca Haoss Bērziņš”. Savukārt Latvijas kino klasiķa Aloiza Brenča trilleris “Kad lietus un vēji sitas logā” (1967) iekļauts filmu programmā “Retrospective”, kur apkopotas 17 filmas plašā laikmetu amplitūdā gandrīz gadsimta garumā, no 1914. gada līdz 2012. gadam.

Vairāku filmu autori brauc uz Lībeku satikties ar skatītājiem –

filmas “Bille” režisore Ināra Kolmane, filmas “Spiegs, kurš mans tēvs” režisori Gints Grūbe un Jāks Kilmi, filmas Vectēvs režisore Agnese Laizāne, filmas “Projām” režisors Gints Zilbalodis, filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” skaņu režisors Ģirts Bišs un filmas “Zorjana Horobraja” producente Daiga Livčāne. Savukārt Latvijas filmu izplatītāja un festivālu programmētāja Ieva Pitruka strādā Lībekas “Interfilm” žūrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti