Lailas Pakalniņas īsfilmai «Sapnis» pasaules pirmizrāde festivālā Jihlavā

27. oktobrī pasaules pirmizrādi Jihlavas dokumentālo filmu festivāla konkursa programmā “Short Joy” piedzīvo Lailas Pakalniņas jaunākā dokumentālā filma – tikai septiņas minūtes garā mazbudžeta īsfilmiņa “Sapnis”, kas uzņemta Latgalē.

Jihlavas (Čehija) starptautiskais festivāls ir Centrālajā un Austrumeiropā lielākais dokumentālo filmu festivāls un šogad notiek jau 20. reizi (25.-30. oktobrī). Jihlavas festivālā īpaši tiek gaidītas tā sauktās radošās dokumentālās filmas (creative documentary), vērtējot tās pirmkārt kā unikālus mākslas darbus. Festivālā ir vairākas konkursa programmas (debijas filmas, labākās čehu dokumentālās filmas utt.), starp tām arī ''Short Joy'', labāko dokumentālo īsfilmu konkurss – “filmas, kas demonstrē dokumentālā kino spēku un iespējas pat ierobežotā laika rāmī”.

Lailas Pakalniņas īsfilma "Sapnis" uzņemta Latgalē, Krāslavas novada Robežnieku pagasta "Skukos" – šī vieta režisorei palikusi prātā, meklējot filmēšanas vietas spēlfilmai "Ausma".

“Es nevarēju tur neatgriezties,” teica Laila Pakalniņa un uzņēma savu šogad īsāko filmu, tomēr tā nav vispār īsākā Lailas Pakalniņas filma – divas minūtes garā, Nīcas futbola komandai veltītā "Īsfilma par dzīvi" (2014) jau apceļojusi daudzus festivālus un pabijusi arī Jihlavā, tur demonstrēta arī Pakalniņas dokumentālā filma "Skurstenis" (2013).  

Melnbaltā īsfilma "Sapnis" ir gandrīz vienā kadrā uzņemts stāstiņš par mazu veikaliņu ceļa malā – gandrīz nekurienē, tomēr, kā vēlāk izrādās, netālu no valsts robežas. Režisore Laila Pakalniņa filmu veidojusi kopā ar operatoru Ivaru Burtnieku un skaņu režisoru Anriju Krenbergu, finansiālais atbalsts no Valsts kultūrkapitāla fonda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti