Lāčplēša dienā televīzijas pirmizrāde simtgades filmai «Baltu ciltis»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lāčplēša dienas vakarā Latvijas Televīzija piedāvās televīzijas pirmizrādi Nacionālā kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros tapušajai brāļu Ābeļu populārzinātniskajai dokumentālajai filmai “Baltu ciltis. Pēdējie Eiropas pagāni”, informēja Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte. Filma arī izvirzīta piecās nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” nominācijās.

“Baltu ciltis” ir stāsts par 13. gadsimta baltu tautām, kas vēlāk veidoja latviešu nāciju. Notikumi, kas ļauj skatītājam iepazīties ar katru no ciltīm, risinās ap filmas galveno varoni – tirgotāju Larsu no Gotlandes. Viņš devies apceļot zemes, kurās mīt kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši un žemaiši. Visas ciltis, ko sastop Larss, tobrīd sasniegušas savu augstāko attīstības pakāpi. Vēsturiskās rekonstrukcijas un inscenējumi apvienojumā ar datoranimāciju un zinātnisko ekspertu aizkadra tekstu ļauj ieskatīties Eiropas pēdējo pagānu – Baltijas reģiona seno tautu dzīvē. 

Filmas režisori – brāļi Raitis Ābele un Lauris Ābele, scenārija autors – Toms Ķencis, operatori – Mārcis Ābele un Jānis Indriks. Filma tapusi studijā “Tritone Studio” un to producējusi Kristele Pudane, Dace Siatkovska un Toms Palmens (Thom Palmen). Filma izvirzīta “Lielajam Kristapam” piecās nominācijās – kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, par labāko grima mākslinieka darbu, brāļi Ābeles nominēti kā labākie dokumentālās filmas režisori, tāpat ar nomināciju novērtēts dokumentālās filmas operatoru darbs, bet Raitis Ābele nominēts arī kā labākais montāžas režisors. To, vai filma iegūs kādu no balvām, būs iespējams uzzināt jau 12. novembrī, kad notiks balvas pasniegšanas ceremonija. Balvu pasniegšanas ceremonija tiešraidē būs vērojama sabiedrisko mediju satura atskaņotājā “REplay.lv” un portālā LSM.lv plkst. 20.30, bet LTV1 – plkst. 22.00.

Stāstu par to, ko darīja, kam ticēja un kas darīja stipras baltu ciltis, būs iespējams noskatīties 11. novembrī plkst. 22.00, LTV1 un vēl septiņas dienas pēc televīzijas ētera arī “REplay.lv”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti