Kuldīgā Latvijā tapušos fotodarbus izstādīs Adams Golfers un Džemils Baturs Gekšērs

5. augustā Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā tiks atklāta fotogrāfu Adama Golfera (ASV) un Džemila Batura Gekšēra (Turcija) izstāde ar jauniem, Latvijā tapušiem darbiem. Mākslinieku projekti radīti pagājušā vasarā, uzturoties Fotogrāfijas rezidences programmā Kuldīgā, ko organizē ISSP sadarbībā ar Kuldīgas Mākslinieku rezidenci.

Ik gadu rezidences programma uzņem starptautiskus māksliniekus, kas darbojas fotogrāfijas medijā, lai strādātu pie jaunu darbu veidošanas Kuldīgā. Izturot ievērojamu konkursu, 2015. gada rezidencei izvēlētie fotogrāfi Adams Golfers un Džemils Baturs Gekšērs vairākas nedēļas pavadīja Latvijā, veidojot autorprojektus, kas risina personiskās identitātes jautājumus, vienlaicīgi reflektējot par apkārtējo vidi. Abi autori ir jaunās paaudzes fotogrāfi, kas jau guvuši starptautisku atpazīstamību un apbalvojumus.

Viena no izstādes centrālajām tēmām ir ceļojums – gan tiešā, gan pārnestās nozīmēs. Golfers un Gekšērs rezidences laikā devās ģeogrāfiskos un emocionālos ceļojumos, vācot stāstus un fragmentus, kas raksturoja viņu Latvijas pieredzi.

Atsaucoties uz rezidences laikā gūtajiem iespaidiem, Golfers stāsta: “Fotogrāfijas ir kā miniatūras iejaukšanās to cilvēku dzīvē, ko satiku, vai arī pašā ainavā, ko apdzīvo dažādi rēgi. Šie attēli ir mēģinājums ievietot sevi pašu jēgpilnā dzīves hronoloģijā.” Atskatoties savas dzimtas pagātnē, Golfera projekts “Husk” cieši saistīts ar Latvijas ebreju likteņiem Otrā pasaules kara laikā.

Kamēr Golfera darbs atspoguļo viņa attiecības ar paša vēsturi, Gekšērs apzināti spēlējas ar šiem jēdzieniem, radot fikciju. Viņš lūkojas uz notikumiem un vidi, ieņemot jauna zēna skatpunktu, kurš, vairs nepastāvošas varas drupu ielenkts, spēcīgi izjūt vēstures nastu.

Par savu projektu “Who Boy” Gekšērs stāsta: “Latvijā gūtā pieredze sniedza man cerību pārrakstīt pašam savas jaunības laikā uzspiestās identitātēs, brīvas no pieauguša cilvēka pieredzes uzslāņojumiem. Vai iespējams iedomāties naratīvu, kurā “zēns” atdzimtu, brīvs no identitātes veidošanas procesiem, spējīgs piepildīt sevi vienīgi ar kustībām un emocijām?”

Ietverot gan attēlus, gan tekstu, abu autori darbi izstādē rada dziļu un unikālu dialogu, kas vienlaikus atspoguļo viņu kopīgo un atšķirīgo pieredzi Latvijā. Izstāde būs skatāma Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā, Pils ielā 2, no 5. augusta.

Fotogrāfijas rezidence Kuldīgā notiek kopš 2012. gada, un rezidenti līdz šim bijuši vairāki starptautiski atpazīstami fotogrāfi un mākslinieki. Šī gada augustā rezidencē viesosies un strādās fotogrāfi Felīcīja Honkasalo (Somija) Pjotrs Pavlovskis (Čehija/ASV) un Nikolass Venturakis (Grieķija/Lielbritānija).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti