Kultūras ziņas

Jāņa Rozes grāmatnīcas izņem no tirdzniecības grāmatas

Kultūras ziņas

Pieredzējušu un topošu komponistu jaundarbu koncerts

Dalītas domas par „Džimlai Rūdi Rallallā!"

Kritiķi neslavē filmu «Džimlai Rūdi Rallallā!»

Pēc Kino Citadele sniegtajām ziņām, filmu „Džimlai Rūdi Rallallā!” nepilnas nedēļas laikā ir noskatījušies vairāk nekā 3700 skatītāju, taču kritiķi Māra Putniņa un Jāņa Cimermaņa filmu cildina tikai tiktāl, cik runa ir par aktieru darbu.

„Gribētu uzdot retorisku jautājumu: vai šai filmai iztērētā naudas summa ir adekvāta saņemtajam gala produktam un vai valsts finansējumu saņēmušiem kino produktiem nevajadzētu atbilst kaut kādiem mūsdienīgiem kvalitātes standartiem?” blogā kinoteikumi.lv publicētajā recenzijā raksta Ģirts Luste, veltot filmai arī skarbāku vērtējumu: „”Džimlai Rūdi Rallallā!” notiekošais ir pilnīgi tukša un amatieriska ākstīšanās cilvēkiem, kuriem ir sveši vietējie vecā gājuma teātra aktieri.”

Savukārt kinokritiķe Kristīne Matīsa uzskata, ka filmas veidotāji lieliski izmantojuši animācijas filmu pieredzi. Tas redzams atraktīvu situāciju virtenē, no kurām sastāv filma.

No vienas puses, izklaidējoša ar visām asprātīgajām idejām un brīžiem uz melnas pasmaidīšanas robežas par vecumu, nespēku un vājībām, bet no otras puses, ir acīm redzams, ka izcils aktieris ir izcils pat pusotrās minūtēs ekrāna laika,” uzskata Kristīne Matīsa.

Arī kinokritiķe Dita Rietuma uzskata, ka filmas galvenā vērtība ir senioru aktieru ansamblis, tomēr filmā netrūkst arī kritizējamu lietu.   

Ir jāprasa, kas noticis ar filmas dramaturģiju? Tā buksē. Kāpēc autori tomēr nav izvēlējušies vienu dominējošo intonāciju un īsti arī skatītājiem nav skaidrs, vai tā ir traģēdija, komēdija vai traģikomēdija. Tātad nav nobalansētas nozīmīgas profesionālas lietas,” norāda Dita Rietuma.

Kā vēstīts, filmā piedalās vairāk nekā 30 latviešu aktieru senioru plejāde, ieskaitot, Uldi Dumpi, Veltu Skursteni, Olgu Dreģi, Ģirtu Jakovļevu, Gunāru Placēnu, Baibu Indriksoni un citus.

8 komentāri
Juris
Noskatījos, kad rādīja martā un gan jau vēl kaut kad noskatīšos.
dvb
Laba filma. Skatīšos vairākas reizes. Kritiķi nesaprot par ko un kāpēc runā.
Edgars
Neesmu redzējis, netaisos skatīties.
Gunārs
Ja kritiķi labi izsakās par filmu, ipaši Rietuma, skaidrs, ka normālam cilvēkam uz to labāk neiet.
Luix
Dzirdot Rietumas kundzes viedokli, atcerējos Holivudas 'Forrest Gump'. To arī īsti neviens nevarēja 'iebāzt kastītē'. Bet tā tagad jau ir kino klasika... Arī Oskru šī filma, pieļauju, saņēma dēļ šī komēdijas - ďrāmas - arī traģēdijas samaukuma, ko lieliski izspēlēja Toms Henks un citi. Tamdēļ Rietumas kundzes arguments liekas apsurds pats par sevi. Pats gan vēl neesmu šo filmu redzējis, taču noteikti noskatīšos. Jo man 'Forrest Gump' vēl joprojām ir topā ;)
Luix
*protams 'sajaukuma'
.
labām filmām reklāmu nevajag, šito bāza visur, kur var iebāst....
skatítájs
Man domát, ka ar rígas sargiem savulaik zombéja krietni vairák.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti