Konkursā festivālā Anesī piedalās divas Latvijas animācijas filmas

Pirmdien, 13. jūnijā, Francijas pilsētā Anesī sākas pasaules animācijas lielākais notikums – ikgadējais starptautiskais animācijas filmu festivāls, un šogad dažādām festivāla konkursa programmām izvēlētas pat divas Latvijas filmas – Vladimira Leščova un Indras Sproģes jaunākie darbi, lsm.lv pavēstīja Nacionālā kino centra pārstāve Agnese Zapāne.

Anesī ir pasaulē prestižākais un ietekmīgākais animācijas filmu festivāls, šogad tas notiek no 13. līdz 18. jūnijam. Festivālam pieteikto filmu skaits ar katru gadu pieaug un šogad tas atkal bijis rekordliels – gandrīz 2700 filmas no 85 valstīm. No šiem tūkstošiem tikai 54 darbi izvēlēti festivāla galvenajam īsfilmu konkursam, un starp atlasītajām filmām ir arī režisora Vladimira Leščova filma "Gaidot Jauno gadu", kas Latvijas pirmizrādi piedzīvoja 4.maija Latvijas filmu maratonā. Filma iekļauta konkursa "Short Films in Competition" 4. programmā, kas tiks demonstrēta astoņas reizes visa festivāla garumā.

“Gaidot Jauno gadu” ir stāsts par to, kā vientuļa sētniece Jaunā gada pirmajā dienā uzraksta vēstuli nezināmajam un pavada gadu, vērojot gadalaikus un sapņojot par Jaungada brīnumu.

Vladimira Leščova animācijas filmas Anesī festivāla programmā iekļautas arī iepriekš – īsfilmu konkursa skatē 2014. gadā "Lietus dienas", 2012. gadā – "Villa Antropoff", 2009. gadā – "Spārni un airi", bet ārpuskonkursa skatē 2003. gadā – "Vectēva medus".

Leščova filma "Gaidot Jauno gadu" šogad izvēlēta konkursa skatei arī otrā lielākajā pasaules animācijas festivālā Hirosimā (18.-22. augustā), tur konkurences intensitāte šogad ir 2248 filmu pieteikumi un no tiem atlasītas 60 filmas.

Otra Latvijas filma, kas iekļauta Anesī konkursa programmā "Commisioned Films in Competition", ir mākslinieces Indras Sproģes īsfilma "Awesome Beetle’s Colors" – Latvijā un kanālā "YouTube" ārkārtīgi populārās īsfilmiņas "Joka pēc alfabēts" angliskā versija; arī šī filma Latvijā tika pirmizrādīta Nacionālā Kino centra rīkotajā 4.maija Latvijas filmu maratonā kinoteātrī "Splendid Palace". Indras Sproģes filma šajā pavasarī tāpat jau ceļojusi pa vairākiem starptautiskiem festivāliem, demonstrējot lielisku iespēju bērniem vieglā un atraktīvā veidā iemācīties alfabētu.

Pērn Anesī starptautiskā animācijas filmu festivāla īsfilmu konkursa skatē bija iekļauta studijā "Atom Art" tapusī Edmunda Jansona animācijas filma "Roņu sala".

Uz Anesī šogad brauc arī salīdzinoši liela Latvijas animācijas pārstāvju delegācija – ne tikai konkursanti Vladimirs Leščovs un Indra Sproģe, bet arī studija "Atom Art", jaunais režisors Gints Zilbalodis un neatkarīgā autore Lizete Murovska, kura ar savu projektu piedalās Anesī filmu tirgū. Anesī filmu tirgū strādās Latvijas stends, kura dizainu veidojis mākslinieks Andrejs Lavrinovičs. Speciāli Anesī festivālam sagatavots arī Latvijas animācijas katalogs, kur iekļautas gan valsts atbalstītas filmas, gan neatkarīgo režisoru darbi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti