«Kinomāna slimības vēsture» - kino pētnieka Viktora Freiberga daļēji fiktīva dienasgrāmata

Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ietvaros 20. oktobrī kinoteātra "Splendid Palace" telpās esošajā "Cafe Film Noir" tiks svinīgi atvērta izdevniecībā “Aminori” izdota grāmata – kino pētnieka Viktora Freiberga ļoti personiskais stāsts “Kinomāna slimības vēsture”. Šogad Viktors Freibergs ir arī vieskurators Riga IFF programmā – viņš izvēlējies filmas programmai “In Techno Veritas”, paziņojumā medijiem informē Riga IFF organizatori. 

“Kad manā dzīvē iestājās neziņas pilns un smags posms, nolēmu sākt rakstīt šo daļēji fiktīvo dienasgrāmatu, un rakstīšanai izrādījās dziedniecisks spēks. Grāmata ir arī par kino, kas joprojām palīdz man izdzīvot,” tā par savu grāmatu paziņojumā saka Viktors Freibergs.

“Es ļoti ceru, ka tā palīdzēs arī citiem atgūt dzīves sparu un nejusties vientuļiem savās ciešanās.” 

Profesors Viktors Freibergs ir pedagogs Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātē, viņš arī lasa lekcijas par kino visdažādākajām auditorijām; viņa balsi jau kopš kinoforuma "Arsenāls" laikiem atpazīst daudzi kino mīļotāji, jo viņš ir viens no pieprasītākajiem sinhronajiem filmu tulkiem festivālos. Sākotnēji angļu valodas filologa grādu ieguvušais Viktors Freibergs gadu gaitā izkopis īpašu kinomīlestību un zināšanas par šo mākslu, strādājis nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" žūrijā, sastādījis vairākas filmu programmas un ciklus, publicējis rakstus par kino žurnālā/portālā "Kino Raksti" un citur.

Šogad Viktors Freibergs atlasījis filmas Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmai "In Techno Veritas", kas tiks atklāta 22. oktobrī ar hrestomātisko Stenlija Kubrika filmu "2001: Kosmosa odiseja / 2001: A Space Odyssey (1968)". 

"Apjomā nelielā "Kinomāna slimības vēsture" ir dziļš, dzīvi apliecinošs darbs par cilvēka gara spēku cīņā ar pārbaudījumiem, to caurvij smalki izjusti bērnības atmiņu tēlojumi un visam pāri – nebeidzama mīlestība pret kinomākslu," teikts paziņojumā. 

Grāmatas noslēgumā ievietots visu tekstā minēto filmu alfabētisks saraksts, kas ļaus katram lasītājam pašam atrast un noskatīties Viktoram Freibergam svarīgas filmas.

Grāmatas redaktore ir kinožurnāliste Kristīne Matīsa, māksliniece – Anna Aizsilniece, grāmata iespiesta Jelgavas tipogrāfijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti