«Kino Bize» svin desmitgadi ar spāņu režisora Pedro Almodovara retrospektīvu

No 7. līdz 14. decembrim, atzīmējot desmit gadu jubileju, kinoteātrī "Kino Bize" tiks demonstrētas četras godalgotā spāņu režisora Pedro Almodovara filmas, kas tapušas laikā no 80. gadu beigām līdz tūkstošgades mijai. Astoņus jubilejas seansus papildinās īslekcijas, sarunas, viktorīna un dejas, informēja kinoteātra pārstāvji.

"Traģikomiski mīlasstāsti, dinamiskas ķermeņu attiecības, smeldzīgas atzīšanās un krāšņa vizualitāte – tas raksturo Pedro Almodovara hrestomātiskās filmas. Viņa kinodarbos, kas nebīstas no atkailinātiem ķermeņiem, nokaitētām kaislībām un dziļa smeldzīguma, skatītājs ieraudzīs aizraujošus stāstus, spēcīgas sievietes un patiesas jūtas, kas vienlaikus pasniegtas apburošā un krāsās piesātinātā attēlā," vēstīts cikla pieteikumā.

Trešdien, 7. decembrī, programmu atklās 1988. gada filma "Sievietes uz nervu sabrukuma robežas", kas režisoram atnesa pirmo nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai. Programmu turpinās melnā komēdija "Sasien mani! Atsien mani!" (1989), kurā galveno lomu spēlē Almodovara iemīļotais aktieris un ilggadējs līdzgaitnieks Antonio Banderass. Oskarotā drāma "Viss par manu māti" (1999) uzskatāma par vienu no visu laiku labākajiem Almodovara veikumiem, kurā autors meistarīgi izspēlē ierastos motīvus sev raksturīgajā kino estētikā. Savukārt 2004. gada filmā "Sliktā audzināšana" spāņu režisors rāda pieaugšanu, draudzību, seksualitāti un mīlestību noslēgtā baznīcas vidē.

Filmas tiks demonstrētas divos seansos, un katrā paredzēts īpaši sarūpēts ievadpasākums: īslekcijas, sarunas un kino viktorīna.

Kinoteātris "Kino Bize", kas savu darbību uzsāka 2012. gada decembrī, ir kļuvis par nozīmīgu un iecienītu Rīgas kultūrvietu.

Filmas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā tiks demonstrētas no 7. līdz 14. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti