Katrīna Neiburga debitē kino režijā ar īsfilmu «Garāžas»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ieskaņas pasākums notiks 13. oktobrī pulksten 18 kinoteātrī “Splendid Palace” Mazajā zālē, kur pirmizrādi piedzīvos dokumentālā īsfilma “Garāžas” – mākslinieces Katrīnas Neiburgas debija kinorežijā.

Garāžu kooperatīvi ir no padomju laikiem mantotas noslēgtas teritorijas, aiz kuru vārtiem rit pārējo pilsētnieku acīm apslēpta dzīve. Māksliniece un režisore Katrīna Neiburga drosmīgi devusies ekspedīcijā uz noslēpumainajām teritorijām un atgriezusies ar daudziem savādiem, romantiskiem, skumjiem un priecīgiem stāstiem par dzīvi garāžās.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

"Garāžas" pirmizrāde 2016.gada 13.oktobrī from Tasse Film on Vimeo.

 

“Reiz filmēju cilvēkus, kas vēl aizvien kopj savus mazdārziņus, - vieni audzē puķes, citi vairākus dārziņus apvienojuši veselās lauku saimniecībās,” par ieceres rašanos stāsta Katrīna Neiburga. “Turpat blakus bija arī pamesti zemes pleķīši un nodedzinātas būdiņas, un bija skaidrs, ka pilsētas mazdārziņi pamazām mirst. Vienā no dārziņiem es satiku Kostju, un viņš man teica, ka es filmējot nepareizajā vietā. Filmēt vajagot tur, kur rit īstā dzīve, proti – garāžu kooperatīvā, kur garāža bija arī Kostjam."

"Protams, īstā dzīve mani ļoti interesēja, un tā nu Kostja mani aizveda pie vīriem, kas garāžās pavada lielu daļu savas dzīves. Vai bija īsta? Nezinu, tagad kāda maza daļiņa no šīs dzīves ir kļuvusi arī par manējo,” turpina Katrīna Neiburga

No ārpuses necilie garāžu kooperatīvi slēpj daudz interesantu stāstu ne tikai par kolorītiem personāžiem, bet arī par radošu pieeju lielākām un mazākām dzīves problēmām. Garāžu fenomens ir īpatnējs aizgājušo laiku piemineklis un šķiet jau aizmirsta parādība mūsu ikdienā, bet daudzviet tās joprojām apsaimnieko enerģiski vīri ar grandiozām idejām. Garāža šiem vīriem ir arī pulcēšanās vieta, kur tie dalās ar idejām un ikdienas stāstiem, un tie mūsdienu cilvēkam, kurš radis sazināties attālināti un pastarpināti, šķiet kā atsvaidzinoša vēsma.

Filmas radošā komanda: režisore un idejas autore Katrīna Neiburga, dramaturgs Pauls Bankovskis, komponists Toms Auniņš, operatori Aigars Sermukšs, Zane Zelmene un Gatis Grinbergs, skaņu režisors Ernests Ansons, filmas producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze.

Filma tapusi studijā "Tasse Film", kuras kodolu veido producentes Alise Ģelze un Aija Bērziņa, apvienojot pieredzi spēlfilmu, dokumentālo filmu un kā arī starptautisko reklāmas projektu ražošanā. "Tasse Film" producējusi godalgoto režisora Renāra Vimbas pilnmetrāžas spēlfilmu "Es esmu šeit".

2016. gada ziemā pabeigts filmēšanas periods studijas otrajai spēlfilmai – režisora Jāņa Norda "Ar putām uz lūpām", kas pirmizrādi piedzīvos 2017. gadā.

Trešā studijas "Tasse Film" pilnmetrāžas spēlfilma būs Madaras Dišleres "Paradīze ’89", kas top Nacionālā kino centra programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei", filmas pirmizrāde gaidāma 2018. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti