Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Rīgā atvērts «Kino Augusts»

Kaņepes Kultūras centrā darbību sāks jauns kinoteātris «Kino Augusts»

Sākot ar 2. aprīli, Kaņepes Kultūras centrā darbību sāks neliels “art-house” kinoteātris ar mērķi izrādīt nekomerciālu, neatkarīgu un spēcīgu kino. Kinoteātris tapis, iedvesmojoties no talantīgā kino režisora un festivāla “Arsenāls” dibinātāja Augusta Sukuta (1947–2017) un ir veltīts viņam, vēstīja Kaņepes Kultūras centra pārstāvji.

“Kino Augusts” galvenais mērķis ir veicināt sabiedrības, jo īpaši jauniešu, interesi un izpratni par ārvalstu un latviešu kino, kā arī nodrošināt starpkultūru izglītības iespējas ar audiovizuālās mākslas, kopienu aktivitāšu un radošās izglītības palīdzību. Programmā tiks izrādīta Baltijas filmu vēsture, “Arsenāla” konkursa filmas, starptautisku filmu festivālu laureāti un darbi.

“Kad ar komandas biedriem meklējām kādu nozīmīgu un atbilstošu nosaukumu iecerētajam pastāvīgam filmu izrādīšanas maratonam, bieži nonācām pie salīdzinājuma – “tā kā Arsenālā”; “nu, tā kā Sukuts darītu”. Kronis visam bija uzieta fotogrāfija, kurā Augusts Sukuts vienā no pēdējām vizītēm Rīgā bija iegriezies Kaņepes Kultūras centrā ar mērķi apskatīt kinozāli, jo bija dzirdējis, ka ir parādījusies jauna telpa publiskiem seansiem. Beigu beigās jau, ja mēs gribētu veltīt kino nosaukumu Čārlijam Čaplinam vai Paradžanovam – kāpēc gan ne, ja tas ir apzināti un uzņemoties visu atbildību šīs izcilās personības priekšā,” stāsta Dāvis Kaņepe.

“Kino Augusts” pirmās nedēļas filmu programma

Otrdiena, 2. aprīlis, plkst. 19.00

"Riga (Take 1)" / "Rīga (Dublis 1)"

Režisors: Zigfrīds (Siegfried), Francija, Latvija

2019, 1’40

Rīga, Latvija. Elita – kaislīga aktrise, Elīna, viņas meita, studē mākslu, Iveta ir gide, bet Paulīna – baletdejotāja, viņas visas ir iemīlējušās un filmas gaitā piedzīvo emocionālus satricinājumus. Vīriešu trūkums Rīgā dara šīs sievietes teju vai trakas. Filmas varoņu pārdzīvojumu mokas un skaistums parādīts daudz tuvāk un intīmāk, nekā jebkurā no iepriekšējām režisora filmām.

Trešdiena, 3. aprīlis, plkst. 19.00

Riga (Take 1) / Rīga (Dublis 1)

Režisors: Zigfrīfs (Siegfried), Francija, Latvija

2019, 1’40

Ceturtdiena, 4. aprīlis, plkst.

"Oh Boy"

Režisore: Jan Ole Gerster Francija

2012, ‘86

Niko Fišers uz nenoteiktu laiku ir pametis studijas augstskolā un dzīvē nekur īsti nesteidzas. Viņš dzīvo mirklim un dienas pavada Berlīnes ielās, ziņkārīgi novērojot apkārtējos un nepamanot, ka kļūst par savrupnieku. Viss mainās kādā liktenīgā un neticami mulsinošu notikumu pildītā dienā.

 

Sestdiena, 6. aprīlis, plkst. 19.00

"Gueule d'angel"

Režisore: Vanessa Filho, Francija

2018, 1’08

Marlīne pēkšņi izlemj pamest savu meitu vīrieša dēļ, kuru satika pēc kārtējā ballīšu vakara. Lai viņu atgūtu, Eli nākas konfrontēt savas mātes dēmonus.

 

Svētdiena, 7. aprīlis, plkst. 19.00

"Il padre d'Italia"

Režisors: Fabio Mollo, Itālija

2017, ‘92

Fabio Mollo otrā filma ir emocionāls "on-the-road" kino darbs, kas aizskar tādas tēmas kā nākotne, būšanu par tēvu, un robežojās iekš un pret dabu. Stāsts ir par Paolo un Mia, introvertu ierēdni un grūtnieci, un viņu meklējumiem pēc Mias vēl nedzimušās meitas tēva.

Biļetes uz filmu seansiem var iegādāties iepriekšpārdošanā “Bezrindas.lv”. "Kino Augusts" programma drīzumā tiks papildināta, un informācijai aicināts sekot līdzi “Kino Augusts” "Facebook" lapā, kā arī mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti