Jauniešus aicina pieteikties kino skolai par astoņiem nozīmīgiem režisoriem

Kinoteātrī "Kino Bize" pirms gada atklātā kino skola aicina pieteikties jauniešus vecumā no 11 līdz 16 gadiem uz nākamo lekciju ciklu, kas norisināsies no septembra līdz decembrim. Aicināti gan tie, kuri jau iepriekš apmeklējuši Antuāna Duanela kino skolas lekcijas, gan jaunieši bez priekšzināšanām. Šajā kursā būs iespēja padziļināti pievērsties astoņu dažādu kino režisoru daiļradei, informēja “Kino Bize” pārstāvji.

Lekciju laikā varēs iepazīties ar pašu lektoru izvēlētiem režisoriem. Piemēram, Viktors Freibergs vienu no lekcijām nolēmis veltīt režisoram, kurš darbojies dažādos žanros – Stenlijam Kubrikam (1928-1999), bet otru – vienam no pēdējo gadu neparastākajiem režisoriem, kurš pārstāv tā dēvēto “post-pop cinema” – Vesam Andersonam. Režisors Matīss Kaža iepazīstinās jauniešus ar Honkongas jaunā viļņa vienu no zināmākajiem pārstāvjiem – Vonu Karvaju, Roberts Kuļenko savukārt izvēlējies "lielmeistaru, bez kura kino nav iedomājams" – Martinu Skorsēzi. Dārtas Ceriņas lekcija būs veltīta Anjēzei Vardai – viņas spēlfilmas un dokumentālie darbi nepakļaujas klasiskās stāstniecības likumībām. Daniela Zacmane izvēlējusies stāstīt par sev nozīmīgiem režisoriem Luiju Malu, Vitorio de Siku un kursa noslēgumā arī par latviešu režisoru, kura firmas zīme ir detektīvi, – Aloizu Brenču. 

Kino skolas līdzdibinātāja un lektore Daniela Zacmane: "Antuāna Duanela kino skola mums par prieku gada laikā izveidojusies par vietu, kur jūtama kino aizrautības enerģija un kurā satiekas cilvēki, kam ir vēlēšanās saprast, uzzināt un par redzēto arī runāt.

"Neviena lekcija nešķita kā izšķiests laiks, un tās atgādināja to, cik aizraujošs ir kino," atsauksmēs rakstīja kāda jauniete, un jaunais lektorijs sastādīts tā, lai viss tā arī turpinātos."

Nodarbību grafiks:

  • 10. septembrī pulksten 17.00 – Viktors Freibergs. Stenlijs Kubriks
  • 24. septembrī pulksten 17.00 – Daniela Zacmane. Vitorio De Sika
  • 8. oktobrī pulksten 17.00 – Dārta Ceriņa. Anjēze Varda
  • 22. oktobrī pulksten 17.00 – Matīss Kaža. Von Karvajs
  • 5. novembrī pulksten 17.00 – Daniela Zacmane. Luijs Mals
  • 19. novembrī pulksten 17.00 – Roberts Kuļenko. Martins Skorsēze
  • 3. decembrī pulksten 17.00 – Viktors Freibergs. Vess Andersons
  • 17. decembrī pulksten 17.00 – Daniela Zacmane. Aloizs Brenčs

Kino skolas lekciju ciklam iespējams pieteikties līdz 27. augustam, iegādājoties biļeti vietnē bezrindas.lv. Nākot ar biļeti uz pirmo nodarbību, tā tiks apmainīta pret “Kino Bize” biedra karti, kas dos iespēju gan apmeklēt visas lekcijas, gan piedāvās citas priekšrocības visas kino sezonas laikā. Vietu skaits ierobežots.

Antuāna Duanela kino skola ir platforma, kas izveidota, lai jaunieši ar pasniedzēju, kuri mīl kino, līdzdalību varētu sastapties ar labām filmām, domāt par tām, runāt, pārvēršot kino par sakarīgu un nozīmīgu dzīves pieredzes daļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti