Jānis Deinats izstāda «Ainas/XI»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

No 27. marta Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs skatāma Jāņa Deinata izstāde „Ainas/XI”, kurā ietvertas divas jaunas fotogrāfiju sērijas, kas uzņemtas 2013.gadā, lsm.lv pavēstīja muzeja pārstāvji.

Sērija ar nosaukumu „Ainas” atveido apdzīvotas vietas, ritmus, līnijas, cilvēku un arhitektūras mijiedarbību.

„Šī sērija vēsta, ka neredzamais varbūt ir būtiskāks par redzamo, ka tur – aiz šīs ikdienā vērojamās vizuālās „ādas” – slēpjas  kaut kas tikpat vientuļš, varbūt izmisis, ilgu pilns, samīļojams, kaut kas ļoti līdzīgs tam, kas mājo ikvienā no mums. Atbildes, kas palīdz saprast, kur un kāpēc mēs patiešām dzīvojam,” raksta mākslas zinātnieks Ivars Runkovskis.

Otra sērija „XI”, kura izstādīta muzeja trešā stāva zālē, atveido rakstus asfaltā, kuri skatītāju rosina saskatīt tēlus un figūras.

„Mēs stāvam nevis uz zemes, bet uz zīmēm, mītiem, tēliem, stāstiem, pieņēmumiem, iztēles, pārsteigumiem, brīnumiem,” piezīmē Ivars Runkovskis.  

Jānis Deinats (1961) beidzis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultātes Teātra nodaļu. No 1986. gada darbojies teātrī studijā Nr. 8, bijis fotogrāfs žurnālā „Parks”, pēc tam strādājis kā neatkarīgais fotogrāfs. Kopš 1997.gada darbojas fotogrāfu apvienībā „Fotocentrs”, viņa darbi tiek publicēti Latvijas laikrakstos un žurnālos, mākslas grāmatās un katalogos. Fotogrāfs veido Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politiskās elites portretus.

Jaunākās Deinata personālizstādes: „Cilvēki muzejā” (izstādīta 2003.gadā Valsts Mākslas muzejā, Rīgā),  II (2009.gadā Rīgas mākslas telpā), VII (2011.gadā Kalnciema kvartālā, Rīgā), II / IV ( 2011.gadā Cēsu mākslas festivālā).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti