Sadaļas Sadaļas

Kultūras ziņas

Dzejas sacensību treniņš

Kultūras ziņas

«Balle Savojā» – burvīgi amorāla operete

Zināmi konkursa «Latvijas kods» uzvarētāji

Izvēlēti filmu konkursa «Latvijas kods. Latvija šodien» finansējuma ieguvēji

Latvijas Televīzijā (LTV) noslēdzies ikgadējais dokumentālo īsfilmu konkurss "Latvijas kods. Latvija šodien". Šogad finansējumu nolemts piešķirt pieciem projektiem. Darbs pie konkursā uzvarējušo filmu realizācijas sāksies marta beigās, piesaistot gan ārvalstu, gan Latvijas dokumentālā kino ekspertus. LTV ēterā filmas būs skatāmas Valsts svētku laikā novembrī. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu un Nacionālo kino centru

Konkursā atbalstīti sekojoši projekti:

  • "Okupants", režisors Armands Začs ("Mistus Media"). Stāsts par kāda savrupi dzīvojoša krievvalodīga puiša centieniem integrēties Latvijas sabiedrībā, kā galveno komunikācijas kanālu ar apkārtējiem izvēloties "stand-up" komēdijas žanru.
  • "Lai smuki!", režisore Lāsma Ābele ("2D Studio"). Filma kā sociālantropoloģisks pētījums, kas caur vienkāršu rīdzinieku centieniem radīt patīkamu vidi sev apkārt mudina skatītāju domāt par katra indivīda nepieciešamību iesaistīties savas apkārtnes sakopšanā.
  • "Viss normāli", režisors Dāvis Kaņepe (Kaņepes laikmetīgās kultūras centrs). Filma mudinās aizmirst atteikties no aizspriedumiem pret ieslodzījuma vietām un to iemītniekiem. Filmas galvenie varoņi būs Cēsu nepilngadīgo audzināšanas iestādē mītošie jaunieši, kuri notiesāti par smagiem noziegumiem.
  • "Vectēva tēvs", režisors Kārlis Lesiņš ("Woodpecker"). Filma ir režisora personisks, aizkustinošs stāsts par dzimtas vēsturi Latvijas traģisko vēstures notikumu kontekstā un divu paaudžu pasaules uzskatu sadursmi.
  • "Latvieši. Valoda", režisors Dainis Kļava ("Vides filmu studija"). Filma vēsta par latviešu valodas dialektiem un to atrašanos uz izzušanas sliekšņa, tādējādi fiksējot unikālu Latvijas kultūras šķautni un raisot diskusijas par iespējām to saglabāt.  

"Konkursam iesniegto filmu tēmu spektrs ar katru gadu kļūst aizvien daudzveidīgāks. Konkurence ir liela, visu nosaka filmas ideja par Latviju šodien. Šogad dominēja portretfilmas, kas parāda, ka Latvijā ir daudz stāstu par unikāliem cilvēkiem, kuru indivudualitāte palīdz akcentēt sabiedrībā aktuālas problēmas," stāsta projekta vadītāja Zane Valeniece.

Filmu pieteikumi izvērtēšanā tika ņemts vērā gan saturiskais un mākslinieciskais piedāvājums, gan spēja akcentēt plašai mūsdienu sabiedrībai svarīgus jautājums. Kopumā konkursam bija iesniegti 33 projekti.

Filmu projektus izvērtēja konkursa žūrija: LTV programmu direktore Jana Semjonova, LTV filmu iepirkšanas nodaļas vadītāja Šarlote Līduma, projekta "Latvijas kods. Latvija šodien" vadītāja Zane Valeniece, LTV kultūras, bērnu un izklaides satura redaktore Gunta Sloga,  LTV raidījumu daļas redakciju vadītājs Mārtiņš Ķibilds un Baltijas mediju izcilības centra vadītāja Rita Ruduša.

Konkurss "Latvijas kods. Latvija šodien" tiek rīkots ceturto gadu. Tā mērķis ir atbalstīt filmas, kuras dokumentē šodienas Latvijas dzīvi, vidi un cilvēkus, meklē individuālajos stāstos plašāku sociālu, kultūras un vēstures kontekstu, atsedz laikmetam raksturīgas tendences dažādās dzīves jomās. Projektu pieteicēji ir aicināti aktualizēt sabiedriski nozīmīgas tēmas, kuras ir pelnījušas plašāku uzmanību un līdz šim nav pienācīgi iztirzātas. Konkursa "Latvijas kods. Latvija šodien" projektu pieteicēji tiek aicināti apvienot analītisku skatījumu un māksliniecisku redzējumu īsā, kodolīgā televīzijas dokumentālās filmas žanrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt