«Izlaiduma gads» pirmajās trīs dienās pulcē ap 4500 skatītāju

Andra Gaujas debijas spēlfilma "Izlaiduma gads" pirmajā nedēļas nogalē sasniegusi rekordlielu skatītāju statistiku. Kopš 10.oktobra Latvijas pilsētās uz 13 ekrāniem Latvijas pilsētās filmu noskatījušies 4374 cilvēki, kā arī vairāki simti cilvēku filmu redzējuši mazākās kinozālēs dažādās Latvijas vietās - kopējais skaits mērāms vismaz 4500 skatītāju.

Kā norāda filmas radošās komandas pārstāvji, šis ir viens no izcilākajiem rezultātiem uz pēdējo gadu Latvijas kinofilmu fona, savukārt proporcionāli valsts piešķirtajiem līdzekļiem "Izlaiduma gads" ir vēl nebijis veiksmes stāsts - valsts šai filmai piešķīrusi vien 35 000 eiro. Filmas kopbudžets, ieskaitot pagaidām neapmaksāto komandas darbu un nemateriālos ieguldījumus, sasniedz 350 000 eiro.

"Izlaiduma gads" izsaucis arī plašu rezonansi medijos un sociālajos tīklos, auditorija ir sadalījusies krasi atšķirīgās nometnēs - vieni filmu slavē, citi kritizē. Latvijā filmu pārsvarā skatās jauna gadagājuma cilvēki, kuri pārsvarā filmu vērtē pozitīvi. Tikmēr vairāki vietējie kinokritiķi to paguvuši asi kritizēt par neatbilstību klasiskiem kritērijiem.

Savukārt pasaulē filma uzsākusi veiksmīgu ceļu kinofestivālos: pēc pasaules pirmizrādes elitārajā Monreālas kinofestivālā tā startēja Bergenas starptautiskajā kinofestivālā, paralēli tam - Krievijas festivālā "Kinošok". Jau pēc nedēļas filma dosies uz prestižo Čikāgas Starptautisko kinofestivālu.

Filmu kopumā Latvijā plānots izrādīt aptuveni 110 vietās - gandrīz visās pilsētās, kā arī mazākos novadu centros.

"Izlaiduma gads" ir spēlfilma, kas ir veidota dokumentālā stilistikā, "imitējot realitāti". Tā stāsta par jaunu skolotāju Zani, kura aiziet par tālu savos centienos nodibināt draudzību ar audzināmo klasi, nokļūstot sarežģītā personisko attiecību mezglā. Filmai ir vecuma ierobežojums "16+".

Filmas režisors ir Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, scenāristi Lauris Gundars un Andris Gauja, producenti Guna Stahovska un Andris Gauja. Galvenajā lomā ir Inga Alsiņa-Lasmane, savukārt skolnieku lomās ir iejutušies dažādu Latvijas skolu jaunieši bez iepriekšējas pieredzes aktiera darbā. Filma producēta studijā "Riverbed" (Latvija) sadarbībā ar "Mojo Raiser Production" (Latvija) un "Horosho Production" (Krievija).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti