Īsfilmu festivālā «Starmetis» uzvar Madara Didrihsone

22. augustā savu pirmizrādi piedzīvoja īsfilmu festivāla “Starmetis” spēlfilmas. Žūrija, kuras sastāvā bija kino kritiķe Dita Rietuma, režisors Jānis Nords un kino producents Roberts Vinovskis, konkursa “Grand Prix” piešķīra Madaras Didrihsones filmai “Dezinsektors”. Savukārt, Venta Grīnbauma un Reiņa Traidās īsfilma “Gonzales” saņēma divas balvas – “MTG Latvia” simpātiju balvu, kas paredz filmas translāciju TV6, kā arī tirdzniecības parka “Alfa” skatītāju simpātiju balvu.

Gada sākumā izsludinātajam īsfilmu festivālam “Starmetis”, kura mērķis ir atklāt un atbalstīt jaunus talantus filmu veidošanā, kā arī veicināt Latvijas kino attīstību, tika saņemti 49 scenāriji, no kuriem konkursa žūrija izraudzījās 10 labākos, kas tālāk cīnijās par t/p “Alfa” piešķirto līdzfinansējumu filmas realizēšanai.

Konkursa “Grand Prix” - īpašo “Starmetis” balvu un iespēju pieteikt savu filmu trīs starptautiskiem kino festivāliem - saņēma jaunā un talantīgā režisore Madara Didrihsone, kuras filma “Dezinsektors” stāsta par to, kā pavisam parastā, pelēkā rītā dezinfektors ierodas objektā. Tas ir kādas daudzstāvu ēkas pagrabs, kurā viņam jāiznīcina tarakāni. Drīz vien viņš atklāj, ka pārmēru lieli prusaki nav vienīgais, kas slēpjas pagraba dzīlēs. Kāpēc mājas pārvaldniece viņam par to neko nav teikusi? Un, galvenais, ko, lai iesāk dezinfektors?

MTG Latvia un lielveikala “Alfa”-skatītāju simpātiju balvu saņēma Venta Grīnbauma un Reiņa Traidās filma “Gonzales”. Filma ir par cīņu ar savām iekšējām bailēm, par to tumšo ēnas pusi, kas mīt mūsos ikvienā, bet kuru negribam redzēt pat dienā. Tā ir filma par drosmi un varonību, par spēju cīnīties līdz galam, nežēlojot nedz sevi, nedz ko citu. “Gonzales” ir par draudzību un varonību, par to, kā mēs atrodam jaunus atbalsta punktus savā dzīvē un arī to, kādas grūtības mums nākas pārvarēt, lai pierādītu, ka mēs patiesi esam šīs draudzības vērti. Par to un vēl daudz ko citu skatieties jaunajā asa sižeta filmā “Gonzales” ar mūsu pašu Pēteri Nebaru galvenajā lomā.

Kā atzīst “Alfa” vadītājs, “Starmetis” idejas līdzautors Zigmunds Vīķis “lai arī festivāls šogad norisinās pirmo gadu, man ir patiess gandarījums, ka saņēmām tik daudzus, pārsteidzošus scenārijus un ka spējām atbalstīt vismaz daļu no tiem. Šī festivāla filmas, kas ir īsfilmas, ir pierādījums tam, ka labai filmai nav obligāti jabūt garai, un ka arī ar ierobežotiem līdzekļiem talantīgs režisors, spēcīga radošā komanda spēj radīt konkurētspējīgu galarezultātu. Es ceru, ka šī gada “Grand Prix” ieguvusī filma nesīs Latvijas vārdu ārpus valsts robežām, kas lieku reizi apliecinās, ka mums ir patiesi apdāvināti kino jomas talanti!”.

Savukārt žūrijas pārstāve kino kritiķe Dita Rietuma uzsver, ka “svarīgs ir katrs finansiālais atbalsts, katra iespēja pārbaudīt, ko tu vari un ko nevari izdarīt un saprast, vai gribi darboties tik smagā un nežēlīgā biznesā, kāds ir kino. Es ceru, ka šī brīnišķīgā tradīcija - festivāls “Starmetis” - turpināsies, un, kas zin, varbūt pēc gada jau 10 jaunie režisori varēs filmēt savas filmas”.

No 23. augusta līdz 1. septembrim kinoteātrī “Cinamon” ir iespēja bez maksas noskatīties visas īsfilmu festivāla “Starmetis” spēlfilmas - Madaras Didrihsones “Dezinsektors”, Venta Grīnbauma un Reiņa Traidās “Gonzales”, Raita un Laura Ābeļu “Pelēkie kardināli”, Ilzes Kungas-Melgailes “Gaismas zīmes”, Elīnas Eihmanes “Gūtenmorgens un trešā acs”, Laura Beinarta “Is this free”. Detalizēta informācija par filmām, seansiem ir pieejama www.cinamonkino.lv Savukārt izklaides Kanālā2 un tv3play būs skatāmas tās īsfilmas, kas ir tapušas ar t/p “Alfa” līdzfinansējumu - Madaras Didrihsones “Dezinsektors”, Venta Grīnbauma un Reiņa Traidās “Gonzales”, Raita un Laura Ābeļu “Pelēkie kardināli”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti