Īsfilmu festivāla «2Annas» programmas centrā šogad – cilvēks

No 8. līdz 14. aprīlim norisināsies 26. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas", informēja organizatori. Skatītājiem piedāvās konkursu un fokusa īsfilmu programmas, gaidāmi arī konkursi, ballītes, profesionāļu tikšanās un diskusijas.

Šī gada festivāla programmas centrā ir cilvēks. Festivāla laikā caur diskusijām, inovatīvām, izaicinošām un sociāli aktīvām filmām tiks pētīts, kā cilvēka dzīve transformējusies tehnoloģiju laikmetā, un meklētas atbildes uz jautājumu – kāds ir mūsdienu cilvēks? Kāda ir cilvēcības nozīme mūsdienās? Vietējo un starptautisko kuratoru veidotās izlases pievērsīsies tādām tēmām kā mākslīgais intelekts (Astra Zoldnere), transhumānisms "Homo ex machina" (filozofijas žurnāls "Tvērums"), koloniālisms: vardarbības un ekspluatācijas laicīgā rezonanse (Ričards Tomsons, Lielbritānija) un kvīri (Augustas Čičelis, Lietuva). Vēl pirms festivāla, 5. aprīlī, "Radio Naba" ēterā tiešsaistē notiks diskusija "Es esmu tikai cilvēks",  kurā piedalīsies programmu kuratori.

Reaģējot uz šī brīža situāciju, kuratores Olga Gusiatinskaja un Saša Šamanina no Kijivas Starptautiskā īsfilmu festivāla

piedāvās īpašu programmu "Uzmanības centrā Ukraina" – ukraiņu režisoru īsfilmas, kuras reflektē par pēdējo gadu notikumiem Ukrainā un ārpus tās.

Kopumā festivālam šogad tika iesniegtas 2000 filmas no visas pasaules. Starptautiskā konkursa programmā būs iespējams iepazīties ar Starptautiskā Tamperes īsfilmu festivāla "Grand Prix" ieguvēju, dokumentālo filmu no Slovēnijas "Vecmāmiņas seksuālā dzīve" ("Granny's Sexual Life"), kā arī citiem gan apbalvotiem, gan mazāk zināmiem un eksperimentāliem darbiem. Baltijas īsfilmu konkursā šogad piedalīsies daudzi jaunie un daudzsološie latviešu kino veidotāji – Ildze Felsberga, Elza Gauja, Rasa Pavilona, Emīls Mihailovs, Emīls Alps un citi, bet vidējā garuma konkursa programmā "2Annas" turpinās iepazīstināt auditoriju ar filmām, kuras vairums pasaules festivālu nepieņem. Bērniem un jauniešiem, kā ierasts, tiks piedāvāta iespēja ne tikai vērot seansus, bet arī pašiem kļūt par žūriju. Šveiciešu izcelsmes kino un teātra pedagogs un mākslinieks Rons Rosenbergs jaunākos kinomīļus aicinās aizdomāties par draudzību, rūpēm, savu baiļu pārvarēšanu un planētas nākotni. 

Industrijas dienas centrā izvēlēta tik aktuāla tēma kā mentālā veselība kino industrijā. Profesionāļi un filmu studenti tiks aicināti bez aizspriedumiem mēģināt saprast un konstatēt, kāda ir šī brīža situācija, kādi tam ir iemesli un vai nepieciešama kāda rīcība.

Festivāla norise šogad būs gan tiešsaistē, gan klātienē Kaņepes Kultūras centrā – "Diagonālē" un kinoteātrī "KSuns". Festivāla atklāšanas performance notiks Anatomijas muzejā.

Konkursu uzvarētājiem šogad tiks pasniegtas Aigara Zemīša veidotās skulptūras "Anna".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti