Ināra Kolmane sākusi «Billes» filmēšanu

Filmu studija „Deviņi” un režisore Ināra Kolmane sākusi pilnmetrāžas spēlfilmas “Bille” uzņemšanu, lsm.lv pavēstīja filmas producente Marta Romanova-Jēkabsone.

Daļēji autobiogrāfiskais Vizmas Belševicas romāns “Bille” par bērnību un bērna pasauli 1930. gadu pirmskara Latvijā ir viena no mūsu literatūras klasikas pērlēm, iekļauts Latvijas Kultūras kanonā. Filma tiek veidota pēc Belševicas darba motīviem.

Filmas veidotāji uz sadzīviski kolorītā vēstures fona centīsies parādīt, ka cilvēciskās attiecības un bērnu sapņi ir tādi paši kā šodien. Meitenei ir sapnis izlauzties no nabadzības pasaules un mazvērtības žņaugiem, tas ir Billes personības ceļš pretī izaugsmei. Reālajai Billei, kura ir pati rakstniece Vizma Belševica, izdevās atrast savu ceļu, un tas pierāda - sapņi spēj īstenoties.

Veidojot mazās Billes bērnības pasauli, filma tiks maksimāli pietuvināta pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu Rīgas un Latvijas noskaņām. Īpaša filmas veiksme ir iespēja filmēt oriģinālajā Vizmas Belševicas bērnības pagalmā un mājā Vārnu ielā. Filmēšanai pārsvarā tiks izmantotas reālās, romānā aprakstītās vietas Rīgas Grīziņkalnā un Latvijas laukos.

Pilnmetrāžas spēlfilmas „Bille” radošās grupas pamatsastāvu veido filmas scenārija autori Evita Sniedze un Arvis Kolmanis, režisore Ināra Kolmane, operators Jurģis Kmins, māksliniece Ieva Romanova, kostīmu māksliniece Ieva Veita, producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova - Jēkabsone.

Galveno mazās Billes lomu atveido Rūta Kronberga, Billes mātes lomā iejūtas Elīna Vāne, tēva - Artūrs Skrastiņš. Pārējās otrā plāna un epizodiskās lomas tēlos Gundars Āboliņš, Lolita Cauka, Pēteris Liepiņš, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Lilita Ozoliņa, Intars Rešetins, Maija Doveika un citi pazīstami latviešu aktieri.

“Billes” veidotāji sola atspoguļot filmas tapšanas procesu Facebook lapā.

Kā zināms, iepriekšējais filmu studijas "Deviņi" un režisores Ināras Kolmanes darbs bija filma “Ručs un Norie”, kas kļuva par 2015.gada labāko Latvijas dokumentālo filmu, saņēma četras Nacionālā festivāla “Lielais Kristaps” balvas un sabiedrisko mediju gada balvu “Kilograms kultūras”.

Filma top Nacionālā Kino centra programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, kurā ekspertu žūrija atlasījusi realizēšanai 16 pilnmetrāžas filmu projektus - sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmu.

Šogad jūlijā sākusies vēl divu spēlfilmu uzņemšana, pirmizrādes plānotas jau no 2017. gada augusta un pēc tam visa 2018. gada garumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti