Sadaļas Sadaļas

Imantam Kalniņam 80: LTV dāvinās 11 dziesmu stāstus un raidījumu par komponista mūziku

Gaidot izcilā komponista Imanta Kalniņa 80. jubileju, Latvijas Televīzijā tapuši muzikāli īsstāsti, kuros komponista ģimene, draugi un domubiedri dalīsies savos vēstījumos par meistara mūziku, leģendām un notikumiem, kas apvij viņa radītās dziesmas. Cikls “Dziesmas ceļš. ImKa” būs skatāms no 15. līdz 25. maijam.

Maija rītos un vakaros LTV1 izskanēs stāsti par vienpadsmit iemīļotām komponista dziesmām: “Smilšu rausis”, “Dūdieviņš”, “Raxtu raxti”, “Brīvības dziesma”, “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Lilioma dziesma”, “Piena ceļš”, “Zilais putniņš”, “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”, “Ir tikai tveice” un “Svētku diena”.

Scenārija autore Sandra Freiberga uzsver, cik pārsteidzoši bagāts, emocionāli un muzikāli spilgts ir Imanta Kalniņa radošais ceļš: “Dziesmu desmiti, kas satek simtos, simfonijas, mūzikli, dziesmas teātra izrādēm un kinofilmām. No klusas, vientulīgas dungošanas līdz balsu tūkstošiem, kas piepilda Mežaparka estrādi – tik dažāds ir viņa dziesmu ceļš līdz mūsu sirdīm.”

Tieši komponista dzimšanas dienā, 26. maijā, pulksten 21.10 LTV1 un REPLAY.lv būs skatāms muzikāls ceļojums “Imanta Kalniņa Svētku diena”. Personīgās emocijās un pārdomās dalīsies gan pats Imants Kalniņš, gan viņa bērni un brālis Viks, kā arī domubiedri: Māra Čaklā dēls Ingmārs Čaklais, Maija Streiča, diriģents Mārtiņš Klišāns, mūziķi Ilona Dreģe (bij. Bāliņa), Olga Rajecka, Uģis Roze, Zigfrīds Muktupāvels un Juris Sējāns, aktieri Līga Liepiņa, Aina Karele, Artūrs Skrastiņš un Ilze Ķuzule-Skrastiņa, dzejniece Māra Zālīte un ērģelniece Iveta Apkalna. Īpašu sveicienu komponistam būs sagatavojuši Latvijas Nacionālā teātra aktieri.

Dziesmu stāstus un raidījumu veidojusi LTV komanda – idejas un scenārija autore Sandra Freiberga, režisors Arvīds Babris, operatori Normunds Pavlovskis, Uvis Burjāns un Ēriks Kraiņevs, skaņu režisors Viktors Andrejevs un projekta vadītāja Jana Priedniece.

Cikls “Dziesmas ceļš. ImKa” būs skatāms no 14. līdz 25. maijam "Rīta Panorāmā" un ik vakaru pēc raidījuma “Panorāma” (izņemot 22. maijā pulksten 19.55). Raidījuma “Imanta Kalniņa Svētku diena” pirmizrāde – 26. maijā pulksten 21.10 LTV1 un REPLAY.lv. Savukārt portālā LSM.lv būs atrodams plašs papildu saturs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt