Ieskats influenceru ikdienā caur Roja Rodžera un Agnijas Grigules dzīvēm – jauna LTV dokumentālā filma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

LTV tapusi dokumentāla filma “Influenceri”. Astoņus mēnešus filmas komanda dokumentējusi galveno varoņu – Latvijas pirmās “Instagram” influenceres Agnijas Grigules un populārā digitālā satura veidotāja, “drag queen” Roja Rodžera – ikdienu, kā arī aptaujāja ekspertus, pētot influenceru fenomenu 2020. gada Latvijā.

Filma ne vien pavērs durvis uz galveno varoņu domām un izjūtām, kas ierasti paliek ārpus viņu veidotā satura, bet arī skaidros, kas ir influenceri, kā notikusi interneta un sociālo tīklu attīstība Latvijā un kā tas ietekmē mūsu ikdienu. Pieaicinātie eksperti – pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, pētnieciskā žurnāliste Inese Liepiņa, sociālantropoloģe Agnese Cimdiņa, digitālā mārketinga speciālists Jānis Polis, zīmolu stratēģis Kristaps Siliņš, jauno mediju mākslinieks Raitis Šmits un influenceru attiecību speciālists Deniss Ševeļovs skaidros, kā digitālais laikmets ietekmē mūsu visu ikdienu.

Vai tas padziļina vientulību? Paplašina slavas gūšanas iespējas? Cik nozīmīga ir medijpratība? Kā tas ietekmē mūsu psihi?

Agnija Grigule
Agnija Grigule

Kā atzīmē filmas veidotāji – šodien digitālo saturu jaunieši un ekonomiski aktīvie iedzīvotāji patērē teju nepārtraukti. Skatieni vērsti ekrānos gan uz ielas, gan veikalos, gan sapulču laikā un citur. Reti kurš brīdī, kad kaut kas jāgaida – apkalpošana pie veikala kases, “zaļais” pie luksofora – spēj neķerties pie telefona. Liela daļa no telefonā pavadītā laika tiek veltīta sociālajiem medijiem.

“Pāreja uz digitālo vidi ir aktuāls temats visā pasaulē. Ne velti šogad iznākusī filma par sociālajiem tīkliem “The Social Dilemma” kļuvusi tik populāra. Tā ir jauna realitāte ar jauniem spēles noteikumiem. Rodas daudz jautājumu: vai mēs spēsim izturēt šo informācijas pārsātinājumu? Kā atsijāt viltus ziņas? Kā parādīt sevi sociālajos tīklos? Savulaik ziņu spēks piederēja tam, kuram bija skaļākā balss tirgus laukumā, vēlāk – grāmatu izdevējiem, avīžu drukātājiem, nesenā pagātnē – televīzijai un radio. Tagad tas ir internets. Šī filma ir par slavenībām, kuri slavu ieguvuši tikai ar internetā publicēto saturu. Agnija un Rojs ir divdesmitgadnieki, kuri prot prezentēt sevi un pelnīt naudu kā influenceri,” norāda filmas scenārija autore, LTV žurnāliste Eva Johansone.

Rojs Rodžers
Rojs Rodžers

Filmas pieteikumā arī atzīmēts: “Latvietis sevi raksturo kā viensētnieku ar aizvērtiem aizkariem un tūju žogu. Šobrīd notiek pretējais – pat introvertie bieži atver priekškaru sevis aplūkošanai 24 stundas diennaktī. Kopš sociālo tīklu uzplaukuma radīta jauna realitātes telpa, kurā valda influenceri. Viņi ir populāri sociālo mediju lietotāji, kuri mēdz pelnīt naudu ar dažādu zīmolu reklamēšanu. Intensīva, izskaistināta, nemitīgi atjaunināta kibertelpa. Viņi kā caur logu, ar ekrāna starpniecību ļauj ieskatīties savā privātajā telpā: redzams, ko viņi ēd, ko velk mugurā, ko mīl. Viņiem ir nenoliedzama ietekme uz savu auditoriju. Bet vai viņi jūt piepildījumu?”

Filmu veidojusi scenārija autore Eva Johansone, režisore Ieva Stade, operators Mārtiņš Šalmis, komponists Voldemārs Johansons, skaņu režisore Diāna Pāvilsone.

Filma “Influenceri” būs skatāma 10. novembrī pulksten 22.00 LTV1 un Replay.lv. Intervijas ar ekspertiem būs lasāmas arī sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti