Iepazīstinās ar foto māksliniekiem podkāstu ciklā «Fotogrāfa balss muzejā»

Latvijas Fotogrāfijas muzejs 2021. gada sezonā organizē jaunu, izglītojošu programmu plašai auditorijai – raidierakstu ciklu “Fotogrāfa balss muzejā”, kurš sastāvēs no astoņām intervijām ar latviešu fotogrāfiem. Muzeja krājums, kas aptver ap 60 000 vienību, ir nozīmīga Latvijas kultūrvēstures daļa. Laikā, kad muzeja durvis ir aizvērtas, ar raidierakstu programmas palīdzību, muzeja krājums tiks atvērts plašākai publikai. Audio materiālu papildinās fotogrāfijas no muzeja krājuma un/vai fotogrāfu personīgajiem arhīviem, informēja muzeja pārstāvji.

Muzejā informēja, ka programma radīta ar mērķi veicināt aktīvu sadarbību starp institūciju, fotogrāfiem un sabiedrību, kā arī raisīt diskusiju par fotogrāfa darbu, tā specifiku un apspriest nozarei aktuālus tematus. Ieraksti tiks publicēti pakāpeniski 2021. gada laikā un būs pieejami bez maksas muzeja mājaslapā un oficiālajos sociālajos tīklos. Ierakstu rezultātā muzeja pastāvīgajai auditorijai un visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar dažādiem fotogrāfiem, viņu darbu specifiku, specializāciju un citiem nozīmīgiem tematiem.

“Fotogrāfu balss muzejā” pirmais ieraksts tiks publicēts jau aprīlī. Tā viesis būs laikraksta "Diena" fotožurnālists Aivars Liepiņš. Organizatori aicina interesentus līdz 2021. gada 1. aprīlim iesūtīt jautājumus Liepiņam par fotožurnālista darbu, karjeru, fotogrāfa projektiem un autorkolekcijām, kuras tapušas ārpus profesionālā darba laikrakstos. Jautājumus sūtīt uz e-pastu [email protected] vai digitāli aizpildot veidlapu, tos arī iespējams uzdot muzeja sociālajos tīklos.

Aivars Liepiņš (1953) fotogrāfijas pamatus sāk apgūt 1972. gadā pašmācības ceļā. 1973. gadā viņš iestājas Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļā. Kopš 1977. gada viņš ir štata fotogrāfs dažādos preses izdevumos (avīze “Pionieris”, žurnāls “Draugs”, vēlāk avīzēs “Elpa”, “Atmoda”, “Latvijas Jaunatne”, “Labrīt”). No 1995. gada Aivars Liepiņš uzsāk darbu laikrakstā “Diena”, kur strādā arī šobrīd. Viņš ir bijis viens no foto ziņu aģentūras "A.F.I." dibinātajiem. Viņa fotogrāfijas publicētas gan Latvijā, gan dažādos izdevumos ārzemēs. Viena foto albuma (“Daugavpils” 1988.), daudzu grāmatu un foto albumu līdzautors. Paralēli darbam presē, Liepiņš gatavo autorkolekcijas. Viņa personālizstādes tapušas gan Latvijā, gan daudzviet pasaulē (Vācijā, Lielbritānijā, Dānijā, ASV u.c.). Vairākkārt atzīts par labāko preses fotogrāfu Latvijā un saņēmis balvu “Preses nagla”. 1992. gadā bijis to 30 Eiropas fotogrāfu skaitā, kuri nominēti "Fox Talbot" balvai (Lielbritānija). 2020. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt