Godalgotā animācijas filma «Mans mīļākais karš» Latvijas pirmizrādi piedzīvos septembrī

Režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma “Mans mīļākais karš”, kas jau apbalvota Ansī starptautiskajā animācijas filmu festivālā Francijā, Latvijas kinoteātros būs skatāma no 25. septembra, informēja filmas veidotāji.

Līdz tam ar autobiogrāfiskā stāsta galvenajiem varoņiem un filmā atveidotā laika absurdo atmosfēru filmas autori piedāvā iepazīties, noskatoties filmas jauno treileri.

“Mans mīļākais karš” ir animēts autobiogrāfisks stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurdajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmā animācija – varones atmiņas un fantāzijas par dažbrīd dīvainiem notikumiem – kombinēta ar dokumentāliem kadriem, piemēram, ainām no Padomju Savienībā slavenās pionieru nometnes “Artek” vai patriotisma uzlādētā Baltijas ceļa Latvijas neatkarības atgūšanas laikā. Filma piedāvā vēsturiskās apjausmas noskaņu, parādot, kāda bija dualitāte starp ārējo oficiālo un iekšējo personisko telpu.

Filmas producents Guntis Trekteris atzīmē: "Filmas tematika – piemēram, kā tas ir, dzīvot tādā laikā un sabiedriskajā iekārtā, kad nedrīkst brīvi runāt un kritizēt politiskos lēmumus, – ir arvien ļoti būtiska, to pierāda šābrīža notikumi mūsu kaimiņvalstī Baltkrievijā un arī citur pasaulē.

Gandrīz desmit gadus tapusī filma par dzīvi melu pilnā laikā iznāk uz ekrāniem īstā brīdī."

Filma “Mans mīļākais karš” ir Latvijas–Norvēģijas kopražojums, kas tapis, studijai  “Ego Media” sadarbojoties ar norvēģu kompāniju “Bivrost Film” un Latvijas studiju “Tritone Studio”; filma veidota ar Nacionālā kino centra un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Filmas radošās grupas sastāvu veido mākslinieki Sveins Nīhuss (Svein Nyhus), Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Laima Puntule, Harijs Grundmanis, Nils Hammers, Arnis Zemītis. Mūziku filmai komponējis Kārlis Auzāns. 2019. gada rudenī filmas pabeigšana tika atbalstīta kolektīvā ieguldījuma platformā projektubanka.lv.

Filmas pirmizrāde notiks 22. septembrī kinoteātrī “Splendid Palace” Rīgā; no 25. septembra filmu varēs redzēt Latvijas kinoteātros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti