«Future Shorts» atkal Rīgā ar ziemas programmu un sešām jaunām īsfilmām

"Future Shorts" ir pasaulē lielākais īsmetrāžas mākslas festivāls un Rīgā sevi pieteicis kā ikgadējs sezonas kino pasākums.

Šogad festivāls notiks dažadās vietās 24. februāri "Kino Bize”, 25. februārī Kaņepes Kultūras centrā un 26.februārī  “Cafe Film Noir”.

Katru sezonu tiek apkopota 90 minūšu starptautiskā īsfilmu programma, kas tiek virzīta no festivāliem visā pasaulē. Pēdējos gados strādāts ar izstādēm, mākslas un ekseprementāliem pasākumiem, brīvdabas festivāliem, reaģējot uz pieprasījumu pēc citiem veidiem, kā pieredzēt filmu un apvienot ar auditoriju.

Ziemas filmu vakaros skatītājiem ir iespēja noskatīties sešas festivāla filmas no lielāko starptautisko kino festivālu dalībniekiem un uzvarētājiem no visas pasaules - starp tām ir ASV, Lielbritānija, Francija, Beļģija, Nīderlande un Irāna.

Šo filmu festivālu organizē radošā filmu aģentūra "CREA Promotion" sadarbībā ar pazistamiem alternatīviem kinoteātriem Rīgā.

"Future Shorts - 2018" ziemas programma:

1) WATCHMAKER/ Pulksteņu izgatavotājs/ rež. Cecile Embletons/ Dokumentālistika/ UK/ 9 min/ 2016

2) THE SUMMER MOVIE/ Vasaras filma/ rež. Emmanuel Mare/Drāma/Francija, Belģija/ 30min/ 2016

3) THE COMBINE - JOHN MAUS/ Savienība - Džons MAus/ rež. Tina Rivera/ Mūzikas video/ ASV/ 4 min/ 2017

4) CILAOS/ rež. Camilo Restrepo/ Fiction/ Francija/ 13 min/ 2017

5) WILD HORSES/ Savvaļas zirgi/ rež. Camilo Restrepo/ Fiction/ ASV/ 13 min/ 2017

6) GREEN SCREEN DIJKSTRA/ rež.Douwe Dijkstra/ Dokumentālistika/ Nīderlandes/ 16 min/ 2016

Festivāla filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

21. gadsimtā  īsmetrāžas kino kļuvis par plaši pieprasītu žanru, kas, gluži tāpat kā literārā novele, aizrauj skatītājus ar  savu metaforiskumu  un izteiksmes lakonismu. Festivāla rīkotāji mums jau atlasījuši pasaules lielāko starptautisko kinofestivālu labākās īsmetrāžas filmas. Šajā reizē tiks piedāvāta1,5 stundas gara programma.

Šis pasākums prezentē  sevi kā  tradicionālo kinofestivālu modeļa alternatīvu.  "Future Shorts" mērķis ir  dzīvas, skatītājus vienojošas atmosfēras radīšana. „Tas, ka jauno talantu filmu demonstrēšanai mēs izvēlamies alternatīvas platības ar ierobežotu vietu skaitu, nepavisam nav nejaušība, jo atmosfēra taču ir tikpat svarīga kā pati filmu skatīšanās, pat vēl vairāk, tā ir festivāla neatņemama sastāvdaļa,” stāsta kinofestivāla rīkotāja Latvijā Olga Meļņikova. 

 

FS_Winter2017_1min from Future Shorts on Vimeo.

 

 

     

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti