FOTO: Rīgas tautas deju ansambļi īstenojuši kopīgu fotoprojektu

Šī gada janvārī astoņi Rīgas tautas deju ansambļi vienojās fotoprojektā, kas veltīts tautas deju ansambļu koncertam “Savā rokrakstā”. Gaidot pārcelto koncertu 12. oktobrī, ansambļi projektā ielūkoties piedāvā jau tagad, medijus informē TDA “Vektors” pārstāvji.

Koncerts “Savā rokrakstā” bija plānots 13. aprīlī VEF Kultūras pilī, bet sakarā ar ārkārtas stāvokli tas tika pārcelts uz 29. maiju, bet līdz ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu koncerts pārcelts uz 12. oktobri.

Fotoprojektā piedalījušies dejotāji no TDA “Ačkups”, DA “Daiļrade”, TDA “Dancis”, TDA “Gatve”,  TDA “Līgo”, TDA “Rotaļa”, TDA “Teiksma” un fotoprojekta virzītājs – Rīgas Tehniskās universitātes TDA “Vektors”.

Projekta autori stāsta: “Fotogrāfs Jurģis Rikveilis jau iepriekš pārsteidzis ar oriģinālām fotogrāfijām, kurā radoši apvienojis tradicionālo un mūsdienīgo. Skatītājam gluži kā caur palielināmo stiklu ļauts ielūkoties tautas tērpā un tā detaļās – saktu stikliņos un gravējumos, mēteļu un blūžu izšuvumos, trejdekšņu spīdumā un vainagu pērlītēs – ar kurām uz skatuves prožektoru gaismās dejo Rīgas labākie tautas deju ansambļi. Tikai šoreiz tas viss ietīts sudraba gaismas staros, kas gluži kā zīda pavedieni apvij dejotāju augumus, pieskārienus un acu skatus, pasvītrojot katra ansambļa raksturu un unikalitāti.”

Labāko fotogrāfiju izstāde būs aplūkojama arī 12. oktobrī VEF Kultūras pils vestibilā, kad norisināsies šo ansambļu koncerts “Savā rokrakstā”. Koncerta mākslinieciskā vadītāja un idejas autore Dagmāra Bārbale uzsver, ka “koncerts solās būt īpašs, kontrastiem bagāts, emocionāls un pārsteidzošs, jo ansambļi izdejos tikai sev raksturīgākās un tīkamākās horeogrāfijas no Zelta fonda līdz pavisam oriģināliem jaundarbiem.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti