Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daudzsēriju filmas «Sarkanais mežs» pirmizrāde

FOTO: Ieskats daudzsēriju filmas «Sarkanais mežs» fotosesijas aizkadros 

Jau 2. martā pie Latvijas Televīzijas skatītājiem nonāks viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem un vērienīgākajiem televīzijas projektiem Latvijā – daudzsēriju filma “Sarkanais mežs”. Aizvadītajā nedēļā notika fotosesija, kurā Jēkabs Reinis, Agnese Cīrule, Jānis Vimba, Dainis Grūbe, Elīna Vaska un Jurijs Djakonovs vēlreiz iejutās savos tēlos. Savukārt 25. februārī kinoteātrī “Splendid Palace” notiks pirmo divu sēriju pirmizrāde, un seansā plkst. 19.00 būs iespēja satikt filmēšanas komandu un aktierus, informēja Latvijas Televīzijā.

Fotosesijas laikā valdīja pamatīga rosība, un atkal satikās daudzsēriju filmas “Sarkanais mežs” galvenie varoņi. Jēkabs Reinis, Agnese Cīrule, Jānis Vimba, Dainis Grūbe, Jurijs Djakonovs un Elīna Vaska vēlreiz uz pavisam īsu mirkli iejutās savos tēlos. Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba un aktieris Jēkabs Reinis pat vēlreiz mainīja frizūras, lai plakāta fotosesijā pa īstam pietuvotos 1949. gada vīriešu frizūru modei.

“Sarkanais mežs” – no 2. marta, sestdienās plkst. 21.25 LTV1 un “RePlay.lv”. Savukārt 1. martā plkst. 21.15 LTV1 un “RePlay.lv” varēs noskatīties stāstu par vērienīgās daudzsēriju filmas tapšanu – “Sarkanais mežs. Aizkadri”. Portālā LSM.lv ir pieejami plašāki materiāli par filmas tapšanu, savukārt no 1. marta preses tirdzniecības vietās būs pieejams īpašs žurnāla “Rīgas Viļņi” speciālizlaidums – veltīts tikai “Sarkanajam mežam”.

25. februārī plkst. 19.00 kinoteātrī “Splendid Palace” notiks pirmo divu daudzsēriju filmas sēriju pirmizrāde, kurā būs iespēja arī satikt uzņemšanas komandu un aktierus. Biļetes uz seansu iespējams iegādāties kinoteātra kasēs vai mājaslapā.

Daudzsēriju filma “Sarkanais mežs” ir stāsts par spraigiem un līdz šim maz zināmiem notikumiem, kas pēc Otrā pasaules kara risinājās Baltijā. Scenārijs balstīts uz patiesiem notikumiem pagājušā gadsimta vidū, kad Lielbritānijas un Padomju Savienības specdienestu savstarpējās cīņas lauks bija arī Latvijas meži.

Daudzsēriju filmas "Sarkanais mežs" projekts 2017. gadā uzvarēja LTV izsludinātajā simtgades seriāla projektu konkursā. SIA "Red Dot Media" iepriekš bijusi iesaistīta LTV seriāla "Māja pie ezera" veidošanā, savukārt producentei Artai Ģigai ir pieredze arī citu liela mēroga televīzijas produktu realizēšanā. “Sarkanais mežs” tapis Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Daudzsēriju filmas “Sarkanais mežs” idejas autors, režisors un mākslinieciskās koncepcijas autors ir Normunds Pucis, scenārija autori – Ivo Briedis, Matīss Gricmanis, Armands Zvirbulis, režisors inscenētājs – Armands Zvirbulis, galvenais operators – Uldis Jancis, vēstures konsultanti – Zigmārs Turčinskis un Inese Dreimane, mūzikas autors – Zigmārs Liepiņš, tērpu māksliniece – Evija Džonsone, izpildproducente – Kristīne Āboliņa, producente – Arta Ģiga. Galvenajā – bijušā leģionāra Vitolda Reķa – lomā iejuties jaunais aktieris Jēkabs Reinis, viņa līgavu Veltu atveido Agnese Cīrule, un kopā ar viņiem galvenajās lomās iejūtas arī Dainis Grūbe un Jānis Vimba. Latvijas vēstnieku Lielbritānijā atveido leģendārais Uldis Dumpis, bet viņa kundzi spēlē Aurēlija Anužīte. Citās lomās iejūtas Jurijs Djakonovs, Elīna Vaska, Uldis Anže, Hermans Skučs, Pāvels Griškovs, Juris Žagars, Juris Kalniņš, Maija Doveika, Kaspars Gods, Imants Strads un citi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt