Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Muzicē Baltijas Mūzikas akadēmiju orķestris

Top brāļu Ābeļu «Nemierīgie prāti»

FOTO: Brāļi Ābeles sāk jaunākās spēlfilmas «Nemierīgie prāti» filmēšanu

Liepājā, Rīgā un Jūrmalā ir sākusies brāļu Ābeļu pilnmetrāžas spēlfilmas “Nemierīgie prāti” (“Troubled Minds”) uzņemšana — pirmajā filmēšanas posmā piedalās gan Karostas cietoksnis, gan arī tādas lokācijas kā “Liepājas dzintars”, boksa klubs, industriālas rūpnīcas, izšķaidīts kazino un pat cara laiku kuģu remontdarbnīca, paziņojumā medijiem informē kinoprojekta “Spektrs” komanda.

“Nemierīgie prāti" ir psihedēliska drāma ar melnās komēdijas elementiem.

““Nemierīgie prāti” ir stāsts par diviem brāļiem, laikmetīgajiem māksliniekiem, kuru attiecības un dzīves ritms eskalējas laikā, kad brāļi veido darbus savai personālizstādei. Izstādes galvenā tēma ir mūsu bailes no savādā, nenormālā, no savas “ēnas”.

Brāļu bohēmiskais dzīvesveids un mākslinieciskās provokācijas ierauj varoņus notikumu virpulī, starp kuriem ir cietums, psihoneiroloģiskā slimnīca un ciemošanās pie sāmu šamaņiem, procesā zaudējot robežas starp normalitāti un vājprātu.

Visbeidzot, lai viņu māksla tiktu pamanīta pasaulē, brāļiem rodas plāns par “mākslas teroraktu”...” teikts filmas aprakstā.

Galvenās — brāļu — lomas spēlēs Toms Auniņš un Mārcis Lācis, citās lomās: Dārta Daneviča, Juris Žagars, Daniela Vētra un daudzi citi.

Projekta komanda paziņojumā atklāj, ka filmas stāsts ir daļēji balstīts pašu autoru — režisoru Laura un Raita Ābeļu, kā arī operatora Mārča Ābeles — un tuvinieku pieredzē, kas palīdz to izstāstīt patiesāk un noķert nemiera noskaņojumu, kas šobrīd virmo pasaulē.

“Filma pēta robežu, kur ikdienā mēs novelkam līniju — kas ir normāls un kas vairs nav. Laikmetīgā māksla, bipolārie traucējumi, psihedēliskās pieredzes un pārdomas par laiku, kurā dzīvojam, filmā ir sapinušās vienā trakā kamolā, kurš draud eksplodēt,” sola veidotāji.

Raitim Ābelem ir klīniskā psihologa izglītība, līdz ar to brāļu Ābeļu filmu un animācijas studija “Tritone Studio” jau gadiem jūt atbildību runāt par cilvēkiem ar mentālajiem traucējumiem, to pieņemšanu un iekļaušanu sabiedrībā.

“Kad pati dzīve šķiet traka, kurš spēs apgalvot, kur slēpjas trakums?” Raitis Ābele citē “Dona Kihota” autoru Migelu de Servantesu.

Iepriekš brāļi Ābeles veidojuši pasaules kinofestivālos izskanējušo īsfilmu “Kastrāts kuilis” (2014, “Grand Prix” Tamperes starptautiskajā kinofestivālā, kvalifikācija ASV Kinoakadēmijas “Oscar” balvai), īsmetrāžas dokumentālo filmu “Kurši” (“Lielais Kristaps” par labāko īsmetrāžas dokumentālo filmu), kā arī Simtgades programmas pilnmetrāžas dokumentālo filmu ar spēlfilmas elementiem “Baltu ciltis / Eiropas pēdējie pagāni”.

Pēc filmēšanas posma noslēguma Latvijā “Nemierīgo prātu” radošā komanda dosies ekspedīcijā uz Norvēģiju, lai uzņemtu ainas, kurās filmas varoņi tiekas ar sāmu šamaņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti