Filmu ražošanas konkursa projektu prezentācijas pieejamas visiem interesentiem

Nacionālais kino centrs (NKC) noslēdzis projektu pieņemšanu 2018. gada filmu ražošanas konkursam ar kopējo finansējumu 971 907 eiro, nākamais posms ir projektu publiskās prezentācijas 26. martā un 27. martā Nacionālās filmu skolas telpās, informē NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

2018. gada filmu ražošanas konkursa mērķis ir atbalstīt jaunu pilnmetrāžas spēlfilmu (vismaz 65 min.) un visu garumu animācijas un dokumentālo filmu ražošanu vai ražošanas pabeigšanu 2018.-2019. gadā. Konkursa finansējums ir 971 907 eiro, no tā animācijas filmām plānots piešķirt 144 071 eiro, dokumentālajām filmām 312 142 eiro un spēlfilmām 515 694 eiro.

Projektu pieņemšana noslēdzās 1. martā, tad tika veikta administratīvā izvērtēšana, nosakot, vai projekti atbilst Latvijas filmas kritērijiem un vai ir nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem dokumentiem. Nākamais konkursa posms ir projektu publiskās prezentācijas, kad topošās filmas autori izklāsta Nacionālā kino centra ekspertiem savas ieceres un atbild uz ekspertu jautājumiem. Šīs projektu prezentācijas ir publiskas, tātad pieejamas visiem interesentiem Nacionālās filmu skolas telpās Elijas ielā 17. Pirmdien, 26. martā, tiks prezentēti animācijas filmu projekti un spēlfilmu projekti; otrdien, 27. martā – dokumentālo filmu projekti.

Šogad konkursa projektu prezentācijās piedalās septiņu spēlfilmu, desmit animācijas filmu un divpadsmit animācijas filmu projekti, konkursā plānots piešķirt finansējumu divām spēlfilmām, trim animācijas filmām un sešām dokumentālajām filmām.

2018. gada filmu ražošanas konkursa projektus vērtēs NKC izveidotas ekspertu komisijas, spēlfilmu eksperti ir Pēteris Krilovs, Atis Amoliņš, Uldis Dimiševskis (NKC pārstāvis), dokumentālo filmu eksperti - Daira Āboliņa, Andris Gauja, Lelda Ozola (NKC pārstāve), animācijas eksperti - Bruno Aščuks, Anna Zača, Kristīne Matīsa (NKC pārstāve).

Lai veicinātu sabiedrības, t.i., Latvijas filmu skatītāju interešu ievērošanu, filmu ražošanas konkursā ekspertu komisiju darbam jau ceturto gadu tiek piesaistīti arī sabiedrības pārstāvji, kas ekspertiem sniedz rekomendējošus ieteikumus, atbalstot publiskā finansējuma piešķiršanu tādiem projektiem, kas ir aktuāli un nozīmīgi dažādām auditorijām Latvijā. Projektu izvērtēšanā līdzdarbosies Gunta Sloga (Baltijas Mediju izcilības centra programmu direktore, izvirzīta no Latvijas Žurnālistu asociācijas), Lauma Kaudzīte (skolu jaunatnes kinolektoriju lektore un Latvijas Kultūras akadēmijas studente, izvirzīta no kinoteātra "Splendid Palace"), Normunds Labrencis (SIA "Forum Cinemas" direktors), Kristians Zalāns (sociālantropologs, izvirzīts no Latvijas Universitātes Antropoloģijas katedras).

Jauno projektu ražošanas konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 29. martam.

Paralēli ir izsludināts arī 2018. gada konkurss ražošanā esošu filmu atbalstam, tajā pieejamais finansējums ir 1 106 661 eiro. Uz šo atbalstu var pretendēt astoņi konkrēti filmu projekti, kuru ražošana daļēji atbalstīta NKC 2017. gada ražošanas konkursā, – trīs pilnmetrāžas spēlfilmas, divas dokumentālās filmas un trīs animācijas filmas (divas pilnmetrāžas un viena īsfilma). Šogad pirmoreiz ražošanā esošo filmu konkursa termiņš ir atvērts līdz oktobrim, projektus tajā var iesniegt tad, kad tas vislabāk atbilst projekta ražošanas kalendārajam plānam, un tad, kad izpildītas iepriekš ar NKC noslēgtā finansēšanas līguma saistības. Šajā konkursā projektu izvērtēšana notiek reizi mēnesī pēc pirmā datuma, izvērtējot iepriekšējā mēnesī iesniegtos projektus.

Nacionālajā kino centrā šobrīd paralēli ir izsludināti vēl vairāki finansiālā atbalsta konkursi,   tuvākie projektu iesniegšanas termiņi ir konkursam minoritātes kopražojumu atbalstam (projektu iesniegšana līdz 28. martam), un visu filmu veidu projektu attīstīšanai (projektu iesniegšana līdz 7. maijam), vasaras beigās plānots konkurss bērnu un jauniešu filmu ražošanas atbalstam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti