Filma «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi» dodas uz Eiropas kinoteātriem

Latvijas filmu studijā “Atom Art” radīto Simtgades animācijas filmu "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" rudenī izrādīs kinoteātros Polijā, Francijā un Spānijā, turklāt filma iekļauta vairāk nekā 40 starptautisku festivālu programmās, informē filmas izpildproducente Ieva Vaickovska.

Režisora Edmunda Jansona filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas tapusi Nacionālā kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, jau šajā sestdienā, 28. septembrī, piedzīvos pirmizrādi Polijā, “Kids Film” starptautiskajā kinofestivālā Varšavā. Festivāla ietvaros filma tiks izrādīta vēl 22 pilsētu kinoteātros, bet ziemā un pavasarī sekos filmas izrādīšana vēl 100 vietās visā Polijā.

Jāatgādina, ka filmas Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi kopražojuma partneris ir Polijas filmu studija "Letko", un filmas plašā demonstrēšana Polijā uzskatāmi ilustrē šādu kopražojumu sniegtās izplatīšanas iespējas.

No 9. oktobra "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" uzsāks ceļu pie skatītājiem arī Francijas kinoteātros. Franču bērni daudzviet jau labi pazīstami ar “Atom Art” iepriekšējiem projektiem “Lupatiņi” un “Bize un Neguļa”. Vēl šoruden, no 29. novembra, filmu sāks izrādīt arī kinoteātros visā Spānijā.

Citās valstīs skatītājiem filmu ir bijis un vēl būs iespējams noskatīties festivālos. Filma jau rādīta festivālos Zviedrijā, Austrālijā, Baltkrievijā, Čehijā, Maltā, Vācijā, Dienvidkorejā, Horvātijā, Krievijā, Itālijā, Ķīnā, Bosnijā, Irānā, Šveicē, Dānijā, Makao un Lielbritānijā, tuvākajā laikā to vēl būs iespējams noskatīties Norvēģijā, Rumānijā, Kanādā, Nīderlandē, Indijā, Katarā, Grieķijā, ASV, Slovēnijā, Marokā un citur.

Īpaši jāizceļ fakts, ka oktobrī filma tiks izrādīta arī Lielbritānijā, 63. BFI (British Film Institute) Londonas filmu festivālā, kas ir viens no vecākajiem un prestižākajiem festivāliem visā pasaulē. Šogad tajā atlasītas 299 pilnmetrāžas filmas un 116 īsfilmas, tikai septiņas no tām ir animācijas, tajā skaitā arī “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.

Vasarā filma tikusi arī pie savas pirmās godalgas – tā atzīta par šīgada labāko pilnmetrāžas animācijas filmu bērniem 32. Starptautiskajā bērnu un jauniešu filmu festivālā Isfahanā, Irānā.

Režisora Edmunda Jansona animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" sižets balstīts rakstnieces Luīzes Pastores grāmatā bērniem “Maskačkas stāsts”, filmas scenārija autore ir Līga Gaisa, māksliniece – Elīna Brasliņa, producente – Sabīne Andersone. Lomas filmā ierunājuši aktieri Nora Džumā (Mimmi), Eduards Olekts (Jēkabs), Andris Keišs (suns Boss), Gatis Gāga (Ērglis), Kaspars Znotiņš (Jēkaba tētis), Eduards Zilberts (Rausis juniors), Baiba Broka, Māra Liniņa un citi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti