Dokumentālo filmu «Ručs un Norie» izdod DVD formātā

Atsaucoties uz lielo skatītāju interesi un pieprasījumu, filmu studija “Deviņi” DVD formātā izdevusi Ināras Kolmanes dokumentālo filmu “Ručs un Norie” - šīgada godalgotāko filmu, kura ieguva četras balvas Nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps”, lsm.lv pavēstīja filmas "Ručs un Norie" izpildproducente Marta Romanova-Jēkabsone.

Filmas DVD no decembra vidus būs pieejama tirdzniecības vietās Latvijā – tirdzniecības centros, grāmatnīcās, ierakstu veikalos, degvielas uzpildes stacijās “Statoil” un citur. DVD tulkots arī angļu un krievu valodā.

“Ir daudzi cilvēki, kuri filmu kinoteātros nāk skatīties atkārtoti pat trīs reizes, vedot savus draugus un vecmāmiņas. Tāpēc filmu DVD formātā izlēmām izdot tieši tagad kā dāvanu skatītājiem, lai svētkos vairotu sirsnību, draudzību, ticību labajam, īstas emocijas un mīlestību pret Latviju. Tāpēc radošā grupa un filmu studija “Deviņi” nolēmusi filmas DVD dāvināt vairākiem bērnunamiem Latvijā,” stāsta režisore Ināra Kolmane.

Filma “Ručs un Norie” ir stāsts par divu pasauļu satikšanos – jauna japāniete Norie antropoloģijas studiju gaitā nonāk pie vecas suitu sievas, kuru draugi sauc par Ruču. Valodu nezināšana nav šķērslis dvēseļu radniecībai un šķietami vienkāršais stāsts iegūst dziļu un aizkustinošu dimensiju - Ručs turpmāk uztrauksies par katru zemestrīci Japānā, bet Norie savā dzimtenē iet uz futbola spēli latviešu tautastērpā un kopā ar draugiem sauc: „Sarauj, Latvija!”

Jau vēstīts, ka filma "Ručs un Norie" pirmizrādi piedzīvoja šī gada 30. aprīlī, bet rudenī saņēma "Lielo Kristapu" kategorijā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā pilnmetrāžas dokumentālās filmas režisore, labākā scenārija autore, labākais dokumentālās filmas operators un vēl divas nominācijas - labākais skaņu režisors un labākā montāžas režisore.

Filmas “Ručs un Norie” režisore ir Ināra Kolmane, galvenais operators Andrejs Verhoustinskis, montāžas režisore Līga Pipare, muzikālā ieraksta režisors un producents Pēteris Pāss, mūzikas autori un izpildītāji Mārtiņš Miļevskis un Rihards Kolmanis, skaņu režisori Jānis Juhņēvičs un Ilvars Veģis, izpildproducente Marta Romanova-Jēkabsone, producenti Jānis Juhņēvičs, Ināra Kolmane un Marta Mannenbach, filmu studija "Deviņi".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti