Dizaina filmu festivāls Kuldīgā ar provokatoriem un robotiem

Ikgadējais Dizaina filmu festivāls norisināsies 3. un 4. augustā Kuldīgā. Programmā, ko veido “Kino Bize” sadarbībā ar Kuldīgas Mākslinieku rezidenci, varēs redzēt labāko jauno kino, kas veltīts dizaina un mākslas tēmām.

Festivāla pirmajā dienā tēmas grozīsies ap mākslas pasaules radošo darbību, aizkulisēm un tās vietu sabiedrībā, bet sestdien ''Riga TechGirls'' lekcijā, izrietošajās sarunās un vēlāk filmu programmā varēs iepazīties ar plašāka sociāla konteksta tēmām un jaunāko tehnoloģiju nenoliedzamo klātesamību, kas tiecas ietekmēt mūsu sadzīvi visdažādākajos veidos, informēja organizatoru pārstāvis Māris Prombergs.

Šī gada Dizaina filmu festivāla vizuālo identitāti izstrādājusi franču dizainere Natalī Čavarija.

Dizaina filmu festivāls piektdien pl. 19.00 Kuldīgas Mākslinieku rezidencē tiks atklāts ar Baltijas pirmizrādi Nataniela Kāna 2018. gada filmai “Visam ir cena”, kas, pētot laikmetīgās mākslas pasaules labirintus, apskata mākslu un māksliniecisko radošumu produktu un pakalpojumu laikmetā. Filma cenšas dinamiskiem un intriģējošiem paņēmieniem atsegt mīklaino pasauli un noskaidrot, vai mēs piedzīvojam mākslas krīzi laikā, kad tā ir kļuvusi drīzāk par elitāru šovu. Turpar pl. 21.00 Kannu kinofestivālā godalgotajā filmā “Sejas, ciemi” ir iemūžināts slavenās kinorežisores Anjēzes Vardas un fotogrāfa JR ceļojums pa maziem ciemiem Francijā, lai sastaptu cilvēkus, fotografētu viņus un turpat mazpilsētas ielās vai lauka vidū izlīmētu palielinātos fotouzņēmumus.

Vakarā līdz ar tumsas iestāšanos pl. 23.00 brīvdabas kinoteātrī ''Goldingen Knight Cinema'' tiks demonstrēta filma “Mauricio Katelāns: tūlīt būšu atpakaļ”, kurā režisore Maura Akselroda apbrīnojami ierokas Mauricio Katelāna provokatīvajā un vienreizējā karjerā, intervējot kuratorus, kolekcionārus, viedokļu līderus un bijušās draudzenes, lai atklātu, kā darbojas šis neatkārtojamais konceptuālā radošuma prāts, kas turpina apburt un mulsināt. Pēc seansa skatītāji ir aicināti uz vakara noslēgumu kafejnīcā “Rezidence Kafe Venta” ar mūziku un sarunām.

Ieskats filmā “Mauricio Katelāns: tūlīt būšu atpakaļ''

Sestdien, 4. augusta pēcpusdienā pl. 14.00 programma tiks sākta Kuldīgas Mākslinieku rezidencē ar ģimenes radošo darbnīcu, kurā bērniem un vecākiem būs iespēja apzīmēt auduma maisus, ko vēlāk ņemt līdzi, izmantot iepirkumiem vai jebkā cita pārnēsāšanai. Tematiski apvienojot ar vēlāk demonstrēto filmu, pl. 15.00 tiks gatavotas un piedāvātas publiskas bezmaksas pusdienas, lai aizsāktu sarunas par tādām tēmām kā dizains, tehnoloģijas, nākotnes roboti un vispārēji nodrošinātais ienākums. Pl. 16.00 ar lekciju par tehnoloģiju klātesamību mūsdienu procesos un to nozīmi uzstāsies ''Riga TechGirls'' pārstāve Alise Dīrika.

Pēc lekcijas turpat Kuldīgas Mākslinieku rezidencē tiks demonstrētas divas filmas, kas no dažādiem sociāliem un politiski ekonomiskiem skatupunktiem pievērsīsies pastāvošiem fenomeniem, kas būtiski ietekmē šī brīža sadzīvi lielākajā daļā pasaules un nosaka nākotnes attīstības scenārijus. Plkst. 17.00 tiks rādīta filma “Noslīgt datos”, kas atklāj aizkulises procesiem, kā tiek iegūta personīgā informācija no mūsu tālruņiem, datoriem, lai veidotu reklāmas, kas ietekmē mūsu izvēles tieši tajā brīdī, kad esam tam visvairāk gatavi. Vēlāk plkst. 19.00 filma “Bezmaksas pusdienu sabiedrība” sniegs padziļinātu ieskatu par garantēta minimālā iztikas minimuma idejām un meklēs skaidrojumus, iespējas un pieredzes, kā to ieviest. Par vispārējā pamatienākuma ideju ārpus Latvijas plašāk runā jau kopš pagājušā gadsimta otras puses. Tā ir nauda, kas tiek izsniegta ikvienam iedzīvotājam – kā cilvēciskas tiesības, par ko nav jāsniedz pakalpojums. Filmas autori cenšas saprast, vai šī ir kā tālredzīga reforma vai sociāli romantiska kreiso utopija?

Ieskats filmā “Bezmaksas pusdienu sabiedrība”

 

Paralēli Dizaina filmu festivālam Kuldīgā norisinās vairāki Starptautiskās fotogrāfijas vasaras skolas (ISSP) rīkotie notikumi. Sestdien pēc filmas “Bezmaksas pusdienu sabiedrība” seansa pl. 19.00 varēst doties uz ''ISSP 2018'' darbu izstādes atklāšanu Kuldīgas Mākslas namā. Vakara programma brīvdabas kinoteātrī ''Goldingen Knight Cinema'' tiks aizsākta ar ISSP gala darbu video prezentācijām, pēc kurām pl. 23.30 sekos Dizaina filmu festivāla noslēguma seanss filmai “Slava sēram” par mazu pilsētu Meksikā, kur katru gadu par godu Svētajam Sanhuanam vairāki desmiti ģimeņu rīko unikālas pirotehnikas svinības ar milzu uguņojošiem buļļiem. Vakara turpinājumā visi laipni gaidīti “Rezidence Kafe Venta”.

 

DIZAINA FILMU FESTIVĀLA PROGRAMMA

 

Piektdiena, 3. augusts

19.00 - Visam ir cena / The Price of Everything (2018), Kuldīgas Mākslinieku rezidence

21.00 - Sejas, ciemi / Faces, Places (2017) , Kuldīgas Mākslinieku rezidence

23.00 - Mauricio Katelāns: tūlīt būšu atpakaļ / Maurizio Cattelan: Be Right Back (2016), Kuldīgas pilsētas dārzs

01.00 - Vakara ballīte, Rezidence Kafe Venta

 

Sestdiena, 4. augusts

14.00 - Darbnīca ģimenēm. Auduma maisiņi zaļākai dzīvei, Kuldīgas Mākslinieku rezidences terase

15.00 - Publiskās pusdienas, Kuldīgas Mākslinieku rezidences terase

16.00 - Lekcija. Tehnoloģijas un dizains, Kuldīgas Mākslinieku rezidence

17.00 - Noslīgt datos / You're Soaking in It (2017), Kuldīgas Mākslinieku rezidence

19.00 - Bezmaksas pusdienu sabiedrība / Free Lunch Society: Come Come Basic Income (2017), Kuldīgas Mākslinieku rezidence

22.00 - ISSP gala prezentāciju video, Kuldīgas pilsētas dārzs

23.30 - Slava sēram / Brimstone & Glory (2017), Kuldīgas pilsētas dārzs

01.00 - Vakara ballīte, Rezidence Kafe Venta

Dizaina filmu festivāla programma tiks demonstrēta Kuldīgas Mākslinieku rezidences ierīkotajā kinozālē (ieejas maksa 2,50 Eur), bet brīvdabas seansi bez maksas norisināsies pilsētas dārza kinoteātrī ''Goldingen Knight Cinema''. Filmas tiks izrādītas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Plašāka informācija par programmu pieejama kinobize.lv, kā arī Dizaina filmu festivāla Kuldīgā un Kino Bize sociālajos tīklos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti